Най-новият резултат от Вашето търсене:
					
					
												
							Нова специалност ЯДРЕНА ЕНЕРГЕТИКА в ТУ Варна
							
							
								21 Март 2011, Понеделник
							
							
							
							Специалност ЯДРЕНА ЕНЕРГЕТИКА ще бъде разкрита във варненския Технически университет. Това беше съобщено от заместник ректорът по учебната работа доц. Петър Петров.
							
							
							Още по темата >
						 
						
					 
					
					
					
					
					
						
							Резултати от вашето търсене:
						
						
						
					 
					
					
																												
						
							За втора поредна година Община Бургас е номинирана за „Златен ключ”
							
							
							За втора поредна година Община Бургас е номинирана за награда „Златен ключ” от Програма „Достъп до информация”. Авторите на инициативата имат за цел да поощряват граждани, неправителствени организации, журналисти и медии, да упражняват правото си да търсят информация, а също така и институциите, изпълняващи задълженията си по Закона за достъп до обществена информация /ЗДОИ/, да създават позитивни практики в това отношение.
							
							
							
							прочетено 3402 пъти
							
							
							
						 
						
						
						
																							
													
								 
							
												 
						
							България  с 43 града и още 124 държави се включиха  в „Часът на Земята” на WWF
							
							
							София – „Часът на Земята” на международната природозащитна организация WWF обиколи 125 държави и територии, а 1274 световноизвестни места угасиха осветлението си за един час от 20.30 ч. местно време, за да покажат съпричастност за сериозни действия срещу промените в климата. 
Включиха се повече от 4000 града, 56 столици, 8 от 10-те най-големи метрополиса в света, сред които София, Лондон, Ню Йорк, Париж, Москва, Токио, Пекин, Делхи, Сидни, Найроби, Рио де Жанейро, както и станцията „Дейвис” в Антарктика. 
							
							
							
							прочетено 3795 пъти
							
							
							
						 
						
						
						
																							
													
								 
							
												 
						
							ЕП  прие бюджет 2010 и  допълнителната помощ  за Козлодуй
							
							
							Бюджетът  на ЕС за 2010 г. ще бъде 141.453 милиарда евро в ангажименти и 122.937 милиарда евро в плащания, след като в четвъртък депутатите гласуваха за неговото окончателно приемане. Основното предизвикателство в бюджетна процедура тази година беше намирането на средства за програмата за икономическо възстановяване, която ще струва на ЕС 2.4 милиарда евро за следващата година. ЕП одобри и отпускането на 75 милиона евро за 2010 г. като помощ за закриването на реактори 1-4 в централата в Козлодуй. 
							
							
							
							прочетено 4372 пъти
							
							
							
						 
						
						
						
																							
													
								 
							
												 
						
							Дунавско лято 2009
							
							
							В края на август, с избор на най-добрите български творби от международния ученически конкурс „Дунавският басейн – жизнено пространство” – Danube Art Master – 2009 г., приключи сеознът на дунавските празници за лято 2009. В конкурса, организиран у нас от Информационен и учебен център по екология (ИУЦЕ), в партньорство с Фондация „ЕкоОбщност”, WWF Дунавско-Карпатска програма, клон България, СДП „Балкани” и Басейнова дирекция Дунавски район - клон София взеха участие 275 художествени произведения.
							
							
							
							прочетено 4901 пъти
							
							
							
						 
						
						
						
																							
													
								 
							
												 
						
							Броят на изоставащите общини у нас се увеличава
							
							
							Държавата няма многостранна и ясно формулирана политика за преодоляване на комплексните териториални различия, смятат от Икономическия институт на БАН
Социално-икономическите диспропорции между общините в България се увеличават, а държавата няма ясна стратегия за преодоляването им. В отделни секторни политики и Оперативни програми се акцентира върху някои аспекти на териториалните различия - като безработица и заетост, но липсва синхрон на мерките и комплексен подход в подкрепа на изоставащите райони. Това са част от основните изводи, които се правят в изследователския проект на Икономическия институт на БАН на тема: „Териториалните различия в България – тенденции, фактори и политики”. 
							
							
							
							прочетено 4089 пъти
							
							
							
						 
						
						
						
																							
													
								 
							
												 
						
							Енергиен микс и отваряне на газовия пазар препоръчват икономистите на БАН
							
							
							Балансирането между битови потребители, производители, доставчици и търговци влошава инвестиционния климат в страната, токът трябва да се продава на борса по свободно договорени цени, смята д-р Веселина Григорова
							
							
							
							прочетено 4183 пъти
							
							
							
						 
						
						
						
																							
													
								 
							
												 
						
							МЛАДЕЖКАТА “АПОЛОНИЯ” ДОСТИГНА И ДО СОЗОПОЛ
							
							
							Фестивалът “Жреци на музите” гордо отбелязва четвъртото си издание 
Над 700 участници  от над 20 български града, около 40 творчески формации и самодейни колективи, таланти от общо 5 държави, зрелищни микс-концерти на 8 сцени по Черноморието – това са само част от впечатляващите цифри и факти около четвъртото издание на Младежкия международен фестивал на изкуствата “Жреци на музите”, който традиционно се провежда от 20 до 30 август в община Царево.  
И това лято организаторите на арт-феста обещават незабравими  дни с много вълнения, сътворени от млади художници, фотографи, режисьори и актьори, музиканти и танцьори, дошли от всички краища на родината, както и техните връстници с усет към изкуството от чужбина – от Русия, Словакия, Румъния, Украйна и  Молдова.  
							
							
							
							прочетено 3492 пъти
							
							
							
						 
						
						
						
																							
													
								 
							
												 
						
							Пътните инциденти през изминалото денонощие и информация за пътната обстановка в страната
							
							
							Пътните настилки в по-голяма част от страната са сухи, и частично мокри в обл. Смолян и Разград. Пътните настилки на АМ “Тракия” и “Хемус” са сухи.  Опасност от падащи камъни има в област Смолян, Искърското и Кресненското дефиле и по пътищата София - Самоков, Асеновград - Смолян, Югово - Лъки, Кричим - Девин, Мездра - Ботевград, в района на Мечи дол и района на Козница. Участъците са сигнализирани с пътни знаци.
							
							
							
							прочетено 6512 пъти
							
							
							
						 
						
						
						
																							
						
							Въпросник за кандидат-депутатите на Парламентарни  избори 2009
							
							
							Неправителствени организации и коалиции изпратиха списък от въпроси до кандидатите за депутати на предстоящите парламентарни избори 
							
							
							
							прочетено 4002 пъти
							
							
							
						 
						
						
						
																
					
					
						
							Резултати от вашето търсене: