Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те
Най-новият резултат от Вашето търсене:
Заплахата за държавата ни идва отвътре

28 Юни 2009, Неделя

Циганите и турците ще бъдат експлоатирани и на този вот от ДПС, но след 10-ина години, когато станат над 1,5 милиона, ще ни докарат етнически бунтове - Г-н Иванов, ОбС в Бургас гласува декларация за осъждане на турския геноцид над българите, но защо сега? Минали са толкова много години и никой в българската държава не е повдигал този въпрос, темата е била много по-чувствителна след Освобождението... - Вие чели ли сте българските публицисти, речите в българското Народно събрание – какво са казали хората тогава. Те са го казали много по-остро, защото са били очевидци на кланетата от Априлското въстание, после при Руско-турската освободителна война, при удавянето в кръв на първото въстание за присъединяване към България, след това на Илинденско-Преображенското, Балканската война, на тези хора не са им били нужни декларации. Те са защитавали с кръв политиката си за обединение на България. Така че нещата са несъпоставими. А в момента ние насочваме тази декларация към българите и към българската власт, защото е необходимо това да се превърне в част както от нашата национална памет, така и в национална политика. Тя е насочена и към европейските институции, защото България е член на ЕС. Не е срещу Турция и срещу турците, но е насочена срещу един такъв интересен факт – Република Турция до ден днешен не признава зверствата, извършени по времето на Османската империя срещу българи на първо място, но не само срещу българи, но и срещу арменците, а и срещу много, много други народности. И в същото време тази Турция твърди, че е европейска държава и иска да се интегрира в Европа. Е, не. Ако искате да бъдете европейска държава, трябва да признаете и да приемете тези факти от миналото. Да, не са ги извършили днешните турски държавници, днешните турци, но това са исторически факти, които трябва да се признаят. Както Германия е признала за Холокоста. Както все повече и повече страни приеха факта за арменския геноцид, извършен също в Османската империя.

Още по темата >


Резултати от вашето търсене:


ИНТЕРВЮ НА МАРТИН КАРБОВСКИ С „ИЗЧЕЗНАЛИЯ” ПАВЕЛ ОТ АСЕНОВГРАД В „ОТЕЧЕСТВЕН ФРОНТ”

„Преди триста години събирането на момчета за еничари е било напълно законно, но са се борили с него, защото и тогава, и сега децата по един и същи начин викат за помощ!” - коментира Мартин Карбовски и показва документ, подписан от майката на Павел и Николета Барбара Барнаш-Василев, с който тя дава съгласието си децата да бъдат доведени в България от баща им

прочетено 12074 пъти
РАЗКРИТИ ПРЕСТЪПЛЕНИЯ в Бургаско

Информация за разкрити престъпления на територията ан Бургаска област.

прочетено 3046 пъти
КАЛИ ПРОБИВА С ПЕСЕН ОТ БАЩАТА НА „РАДКА ПИРАТКА”

„Кръчмата е лошо място!” – казва Тошко Тодоров. – „Защото е налапала много, а не е изплюла никой! Всеки се проваля в кръчмата. Кръчмата е дяволска работа!”

прочетено 4930 пъти
УМИРАНЕ ИМА, ОТЪРВАНЕ НЯМА

Мартин Карбовски показва лицето на залятата с киселина Ваня от Клисура

прочетено 4847 пъти
Маруся Любчева: Гласувах за достойно място на България в ЕС

Кандидатът за евродепутат от Бургас Маруся Любчева даде своя вот за Европарламент в 202-ра секция в училище „Добри Чинтулов”, предаде Агенция „Фокус” .

прочетено 4203 пъти
Димитър Димов завършва първия си роман в Бургас

Стогодишнината от рождението на писателя е повод да разгърнем отново страниците на неговите книги, да видим екранизираните му творби и да открием чрез Димитър Димов нашето място като българи върху културната и духовна географска карта на света.

прочетено 5189 пъти
Отворено писмо на Тонко Фотев

Срещу мен се води връсна кампания, казва почетният Консул на Руската федерация в България

прочетено 4186 пъти
Бургаска столетница ще получи поздравления и много цветя от кмета

Найдена Иванова Баталова е родена на 21 май 1909 г. в с. Кавакли, Лозенградско, Турция. Когато е на 9 години родителите й се заселват в Карнобат. Едва 10 – годишна тя остава без майка. Само 1 година по-късно Найдена заживява с баща си и втората му съпруга си в с. Русокастро. През 1929 година, когато е на 20 г. тя среща любовта на живота си и се омъжва в кв. Долно Езерово и оттогава живее там.

прочетено 2680 пъти
Мнима дъщеря завлича възрастна жена с 6000 лева

На 14.05.09 г. около 09.00 ч. в РУ МВР – Созопол е получено съобщение от 78-годишна жена от с.Индже войвода, общ. Созопол, че около 20.00 ч. на предната вечер на домашния й телефон се обадила плачеща жена, която се представила за дъщеря й и обяснила, че е задържана в ареста, след като блъснала с колата си дете, което починало на място. Мнимата дъщеря заявила, че за да бъде освободена, трябва да бъде платена голяма сума. Тъжителката събрала 6000 лв. и около 21.00 ч. отишла на уговорената от “дъщеря й” среща с адвокат Петров в края на селото. Там предала парите на две непознати лица, които пристигнали с тъмен на цвят автомобил. По случая е образувано досъдебно производство.

прочетено 2675 пъти


Резултати от вашето търсене:

Снимки от Бургас
Добави снимка
Buy Australian Passports online - IDandPassports.com WhatsApp: +12512657094, Buy Mdmb-4en-pinaca online,  Buy 4f-mdmb-binaca online , Buy Ab-pinaca online, Buy 5f-mdmb-pinaca, Пожарната в Бургас BUY JWH018,5CLADBA,6CLADBA,FENTANY POWDER, JWH-073 JWH-200, JWH-250,JWH-2,ADB-BUTANICA,K2 созопол Crystal Meth/Amphetamine/Apvp/Flakka/3mmc/4mmc/Ketamine/K2 paper sheet spray/5fadb/5cladba/ADBB/MAM-2201,MDPV,MDPHP Powder  5CLADBA/5FADB/ADBB/5cl 5c Precursor raw material/ Buy 6cladba/Protonitazene/Bromazolam/Jwh-018,ADB-BUTINACA/Buy K2 paper spray liquid Telegram…….@chemsolution12ma най-приятното място за релакс Малката Buy Synthetic Cannabinoid,Buy 5CLADBA, 6CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Jwh-018, 2FDCK, SGT-15,5F-MDA-19, 5FADB, 4FADB Buy K2 paper/spray online at cheap price, Buy K2 Spice Sheets, Buy K2 Spray/liquid online,Buy 6cladba,Buy 5cladba,Buy jwh-018
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development