Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

50 000 лева глоба за продажба на лекарства без разрешение



19 Юли 2006, Сряда


Автор: Burgas Info



Цените на лекарствата ще се определят на базата на сравнителен анализ на същите лекарства в 9 страни от ЕС

50 000 лева глоба за търговия с неразрешени лекарства предвижда новият закон за лекарствените продукти в хуманната медицина. Досега санкцията беше 8 000 лева, каза д-р Емил Христов, директор на Агенцията по лекарствата.

Доктор Христов подчерта, че санкциите за лекарствената политика се увеличават драстично. Глобата за лекарства в аптека без разрешение стават 10 000 лева. За търговия без разрешение от 8 000 до 10 000 лева, за продажба без сертификат за качество до 3 000 лева при първо нарушение, 20 000 лева за второ нарушение и отнемане на разрешението при трето.

По новия закон цените на лекарствените продукти ще са пределни. Размерът ще се определя чрез сравнителен анализ на същите лекарства на девет страни от ЕС. Позитивният лекарствен списък вече ще се изготвя от комисия към Министерския съвет, а не както беше до сега – от здравното министерство и здравната каса. В списъка влизат лекарствата за извън болнично лечение, за болнична помощ, за онкологични заболявания и за редки заболявания – СПИН и инфекциозни болести.

Законът въвежда изключителна защитата на данните, според която 10 години след като лекарство е пуснато в ЕС, не може да се произвежда генеричен негов продукт, освен това се регулира паралелен внос на лекарствата, регистрирани в Европа, което според доктор Христов ще доведе до натиск в образуването на цените на лекарствата в България. Въвежда се и така нареченото квалифицирано лице, което ще е отговорно за вноса и контрола на лекарствените продукти.econ.bg



Прочетено: 3073 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
Crystal Meth/Amphetamine/Apvp/Flakka/3mmc/4mmc/Ketamine/K2 paper sheet spray/5fadb/5cladba/ADBB/MAM-2201,MDPV,MDPHP Powder  For more products, please consult through the following contact information.  Text……. 2097013046  Email…….jonnyshop62@gmail Ботева и Фердинандова Флора Бургас 2009 Финансова помощ за бедните Пътна помощ Стилът на знаменитостите Buy GHB GBL Online/Oxycodone/Buy Xanax/buy Adderall/Nembutal Pentobarbital Sodium/ buy Diazepam/Buy Percocet/ Email…….medsolution14@gmail.com Водорасли Аквасорс Buy 5CLADBA/5FADB/ADBB new bmk and pmk MDMB-INACA/Buy K2 paper spray/JWH-018/ADB-BUTINACA/NOIDS 5cl Precursor/GHB GLB  pepi ИЗКУПУВАМЕ Фирми : ЕООД, ООД, АД, ЕАД със Задължения + Освобождаваме от Солидарната Отговорност...
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
28
29
30
31
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development