Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Частник бута посред нощ вили в детски лагер в Равда



06 Септември 2006, Сряда


Автор: Burgas Info



Нов скандал около реституирана земя в границите на ученическия лагер в Равда се разгоря вчера. В ранните часове на 4 септември представители на фирма "Пайонир девелъпмънт" са навлезли в спорния имот и са съборили 4 вили и един склад, собственост на лагера, съобщиха от просветното министерство. Във вили близо до разрушените постройки е имало настанени деца.
"Машините на фирмата са скъсали главен водопровод, наводнени са помещения. Няма ток, а децата се местят в други стаи", разказа директорът на лагера Йордан Йорданов. Според него стойността на разрушените постройки е общо 150 000 лв. От лагера обаче незнайно защо не са сигнализирали полицията. Месеци наред около имота е имало активност.
От компанията категорично отричат да са бутали постройките. "Нямаме спор с просветното министерство за имот, не сме предприемали никакви подобни действия", коментира Янко Кръстев от фирмата. Собственик на компанията е Юрий Янушкевич от Литва.
На мястото на бутнатите вили фирмата предвижда да изгради комплекс "Емералд" с 800 апартамента и 2500 места за туристи, научи "Сега". Ще се строят 7 бара и ресторант "Кралицата на Азия", става ясно от сайта на проекта.
Собственикът е действал в разрез с разпореждането на две прокуратури - районна и окръжна, да не се предприемат действия до решаването на спора за земята, твърдят от МОН. Фирмата притежава нотариален акт за около 17 дка от територията на лагера, но министерството е обжалвало решението на поземлената комисия. Решението на първа инстанция е било, че МОН няма правен интерес. Междувременно през март компанията е получила разрешително да огради терена, но впоследствие то е отменено от регионалната ДНСК. В момента МОН чака решение на апелативна прокуратура по спора.
Това е поредният скандал с реституирана земя в лагера. През 2004 г. норвежката "Свартехавет Сан Сий" искаше да строи на реституирано парче от територията му, но това не бе допуснато. Норвежците заплашиха с дипломатически скандал, а в отговор бяха обвинени, че са заплашвали управата на лагера.
Протести имаше и през 2005 г. Тогава собственици заплашиха, че ако проблемът не бъде решен, ще влязат във владение на имотите си и ще ги заградят. От МОН отвърнаха, че разполагат с документи за собственост за над 220 декара земя, върху която са разположени общо 5 лагера. Всички дела, заведени от собственици, до момента са загубени, изтъкнаха тогава от ведомството.
Въпросът повдигна т. г. и областният управител на Бургас Любомир Пантелеев. Той поиска от министър Даниел Вълчев да предаде земята на собствениците или да я закупи на пазарни цени.


Прочетено: 3521 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
buy 4F-PiHP,  buy   A-PiHP,  buy   a-PIHP, Order 4MMC,   buy   3MMC,  order       Crystal Meth, bestellen  Eutylon, bestellen  Apihp, bestellen витраж5 Research Chemicals online,BMK Powder and Oil,PANACA, 5cladba, 6cladba, ADB-BUTINACA, 5CL powder, K2 Paper|Liquid,5fadb, 5FMDMB-2201,Precursors, JWH-210,4F-ADB,5bromo,Fentanyl Powder,Cristal,Pregablin Powder  Some other products : 5cladba, 5f-ad, 5cl, prec 5cladba precursor 5cladbb powder 5cl From China 5CL-ADB supplier 5cl 5cladba 5cl adb raw material Buy jwh-018 5CLADBA/5fadb/ADB-BUTINACA/AB-PINACA/K2 paper spray/MDMB-4en-PINACA/Buy A-PVP/Buy a-PiHP/4-CMC/3-CMC/Buy 5FMDMB-2201/Buy 2FDCK/Buy/6cladba Threema ID: FA8K9CNT / buy A-PVP, order A-PVP , sell A-PVP EU, order A-PVP crystal, buy a-PVP, A-PVP dosage, buy a-PVP crystals online, buy pure A-PVP in Poland Конкурс прическа Бургас 2009 Конкурс прическа Бургас 2009 Strong 5cladba, 6cladba, ADB-BUTINACA, 5CL powder, K2 Paper|Liquid,5fadb, 5FMDMB-2201 Mephedrone/4MMC/3MMC/3CMC/4CMC/APVP/Crystal Meth/5fadb/5cladba/K2 paper spray/ab-pinaca/Fentanyl powder/Alprazolam powder/Amphetamine/Heroin/Bromadol/Clonazepam powder/Buy Ketamine online/Xanax powder
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
1
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development