Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Прокуратурата погва неизвестен чиновник заради строежа в Странджа



13 Ноември 2006, Понеделник


Автор: Burgas Info



Бургаската окръжна прокуратура образува наказателно производство заради незаконно издигнатото вилно селище в природен парк Странджа, съобщи шефът й Ангел Ангелов. "Делото е срещу неизвестен чиновник и тепърва по него ще бъдат назначени експертизи", обясни прокурорът. Той каза, че целта е да се установи дали и кой е разрешил строежа и дали е налице бездействието на държавен орган или чиновник, от когото зависи спирането на строителството.
Ваканционно селище "Златна перла" се издига недалеч от село Варвара в рамките на защитената територия на парк Странджа, където строителството е абсолютно забранено. Инвеститор е фирма "Краш 2000". Те се оправдаха, че имат разрешение за градежа от зам.-министъра на екологията Йордан Дардов и от община Царево. Показаха и документи. Кметът на Царево Петко Арнаудов обоснова разрешението с парафа на зам.-министъра. Самият Дардов първоначално твърдеше, че подписът там е фалшифициран. После започна да обяснява, че не помни какви документи е разписвал.
Спирането на обекта бе наредено в 2 заповеди - от министъра на околната среда Джевдет Чакъров и от РИОСВ - Бургас. "Краш 2000" обаче вече месеци наред отказва да се подчини. Те обжалваха заповедта на РИОСВ. Преди седмица петчленен състав на ВАС постанови окончателно решение, че строежът е върху територията на парка и заповедта е основателна.
Строителството не спря и след съдебното решение. В петък започна прокарването на вода и електричество на "Златна перла". Електрификацията се извършва от бургаската фирма "И енд Джи строй", а водните инсталации се прокарват от "Водоканал инженеринг" - Казанлък. Покрай работата си двете фирми започнаха да прокопават канали в Странджа, което е ново нарушение на защитения статут на парка.
Прокурор Ангелов заяви, че единствено РДНСК-Бургас има правомощия да наложи спирането на строежа и дори събарянето му. Шефът на дирекцията Милен Ненчев обаче от петък е неоткриваем на телефона си. "Сезирали сме РДНСК да приложи правомощията си. Досега не сме получили отговор от тях. Очевидно е налице мълчалив отказ от тяхна страна да приложат закона. Ще изчакаме до сряда и ако не излязат с решение да спрат строежа, ще обжалваме мълчаливия им отказ пред окръжния съд. Единствено това можем да направим по закон", обясни прокурор Ангелов.
Екоинспекцията в Бургас пък налага 2 санкции за незаконния строеж на "Краш 2000". Фирмата ще трябва да плати 50 000 лв. по закона за защитените територии и още около 310 000 лв. по закона за опазване на околната среда, уточни пресаташето на РИОСВ Стефка Калъчева.

СПОР
Европейски екоорганизации са готови да съдят България, ако тя не спази ангажиментите си по европейската мрежа защитени територии "Натура 2000". Това заявиха от Българско дружество за защита на птиците в отговор на ескалиращите протести срещу включването на земи в екомрежата. Днес протест срещу "Натура 2000" ще има във варненската община Аксаково. В събота и жители на Кранево негодуваха, че не могат да продадат земите си заради европейската програма. 20.8% от територията на страната трябва да има защитен статут заради птиците. Предстои да се определят и защитените зони заради т.нар. хабитати (природни местообитания).


Прочетено: 2735 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
витраж1 Рибарското селище привечер Telegram: +12512657094, Buy 5cladba online, Buy Adb-butinaca online, Buy 6cladba online, Buy jwh018 online, Buy 4fadb online, Buy 5fadb online, Buy Mdmb-4en-pinaca online,  Buy 4f-mdmb-binaca online , Buy Ab-pinaca online, Buy 5f-mdmb-pinaca, Buy Synthetic Cannabinoid,Buy 5CLADBA, 6CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Jwh-018, 2FDCK, SGT-15,5F-MDA-19, 5FADB, 4FADB  . Contact for more details : WhatsApp.......+16823344611 Telegram..... BUY JWH018,5CLADBA,6CLADBA,FENTANY POWDER, JWH-073 JWH-200, JWH-250,JWH-2,ADB-BUTANICA,K2 PAPER SHEETS,K2 SPRAY LIQUID,K2 SPICE Email......strongcladba35@gmail.com  Contact for more information WhatsApp.......+16823344611 Telegram......@samgaston Signal.. Buy 6cladba/5cl precursor/Buy 5fadb/Buy 5cladba/JWH-018/ADB-BUTINACA/Buy K2 paper spray liquid /Protonitazene/Isotonitazene/Bromazolam/synthetic Cannabinoids/Email…….jonnyshop62@gmail.com Buy 6CLADBA, 5CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Във висините Графила 2009, Бургас Buy 5CLADBA/5FADB/ADBB/MDMB-4en-PINACA/Buy K2 paper spray/JWH-018/ADB-BUTINACA/AB-PINACA/3-MMC/4MMC/Buy A-PVP/Buy a-PiHP/4-CMC/3-CMC/Amphetamine Пролет, кокичета
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development