Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Св. Кирик се превърща в туристическа атракция



13 Април 2007, Петък


Автор: Burgas Info



 

Областният управител Любомир Пантелеев изпрати положително становище за статута на остров Св. Св. Кирик и Юлита. То му бе поискано от Министерски съвет във връзка с проект за решение, с което  ще се предостави безвъзмездно за управление имот – публична държавна собственост на Министерството на регионалното развитие и благоустройство.

Предложението ще бъде направено от министър - председателя Сергей Станишев.

Областният управител трябва да състави акт на публична държавна собственост. В срок до 1 месец от предаването на имота министърът на регионалното развитие, съгласувано с министъра на транспорта, министъра на културата и община Созопол трябва да обяви по Закона за обществените поръчки международен конкурс за изработване на обемно- устройствени проучвания.  

Остров Св. Св. Кирик и Юлита попада в землището на община Созопол. Територията му е 82,589 дка. В периода от 1929 г. до 2006 г. имотът е застроен с 38 масивни сгради, три подземни склада и хидротехнически съоръжения, използвани от Министерство на отбраната като военно пристанище.

До 2005 г. на острова е базирано поделение ВР 1380 на БА. През 2005 г. поделението е освободило острова. Поради пребазиране на поделението е налице отпаднала необходимост от острова за нуждите на МО.

Съгласно чл. 12, ал. 1 от Закона за водите островът е публична държавна собственост. Островът е обявен за паметник на културата и е включен в границите на резерват Созопол.

Към момента е налице отпаднала необходимост от имота от Министерството на отбраната. Предвид статута на острова като паметник на културата с национално значение и като част от архитектурно – исторически резерват Созопол, непосредствената връзка със старата градска част на Созопол, е необходимо да се извърши устройствено планиране на територията на острова, с цел превръщането му в атрактивен център за вътрешен и международен морски туризъм. С устройственото решение следва да се конкретизира територията и границите на изграденото хидротехническо съоръжение – военното пристанище като се определи и статута му по Закона за морските пространства.

 



Прочетено: 2795 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
Very high quality and factory supply bulk price! хотел приморец БГ СМЕШКИ Неизмазана тухлена селска къща Buy Synthetic Cannabinoid,Buy 5CLADBA, 6CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201 Buy Fentanyl Powder/Buy Alprazolam Powder/Buy carfentanil/Heroin/Buy Etizolam powder/am2201/Buy Ketamine/MDMA/apvp/4cmc/3cmc/Buy K2 paper spray  Buy ADBB adbb-butinaca 5fadb 5CL precursor/Buy 5cladba raw material/JWH-018,ADB-BUTINACA/5f-adb Protonitazene/Bromazolam/synthetic Cannabinoids/Buy K2 paper spray liquid Safe delivery CAS 119276-01-6 China factory ФОН Флора Бургас 2009
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
28
29
30
31
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development