Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Художникът Даниел Божков и проф. Георги Каприев с интелектуален лонг дринк за родния Бургас



Ключови думи:
09 Август 2008, Събота





Приятели от детинство, художникът Даниел Божков и професорът по философия Георги Каприев, поднасят на Бургас удоволствие, плътно като последните летни дни на голямата ваканция. Тези дни,  в които хората се събират и радват един на друг и на безгрижието, уговаряйки се за следващото лято, остават ярко в съзнанието, и са специално подбрани от тях за проекта, на който ще станем зрители след 24 август.

С удоволствие научихме от нашите приятели от Черноморски Фар, че:

Мобилен музей раздава “Бърза художествена помощ”. Даниел Божков разказа за намеренията си да работи с Грета Анастасова и Петя Стойкова от “ДЮН”

Мобилният музей за съвременно изкуство, за който “Черноморски фар” анонсира във вчерашния си брой, ще бъде базиран в подвижна каравана и в шатрите на Флората в Морската градина на областния център.
Любопитните трябва да имат търпение до 24 август, когато официално ще бъде даден стартът на атрактивния проект. Художници от САЩ, Германия, Полша, Италия, Литва, Турция и Мексико ще бъдат представени по необичаен начин – през погледа на съвременни техни колеги, повлияни от творбите им. Ще има и произведения на автори от София и Бургас.
Известният философ проф. Георги Каприев, който е с бургаски корен, ще влезе в ролята на гид, който води тур на скулптурите в Морската градина. Своеобразното пътуващо училище по изкуства ще заостри вниманието към особените следи от миналото и с шеговита интерпретация ще разглежда днешния им контекст.
“Изкуството е толкова важно за човешкото оцеляване, колкото храната, водата, здравето и сигурността. Общество, което няма постоянен достъп до съвременно изкуство, се нуждае от спешна художествена помощ”, твърди Даниел Божков, който разкри в редакцията дръзките си намерения да превърне последната седмица на август в незабравимо изживяване не само за бургазлии.  
Пътуващият проект ще включва още пърформанси, видео, виртуален храм, чиито спирки и вариации могат подробно да се проследят на сайта http://www.emergencyartcare.org/, който ще бъде задействан в края на следващата седмица.
Роденият в Бургас Даниел Божов е завършил стенопис в Художествената академия в София, а от 1990 г. живее в Ню Йорк. Той създава проекта “Мобилен музей за съвременно изкуство в България” с мисия. Според него една от многото кризи, които страната изпитва в момента, е и тази, че няма музей за съвременно изкуство. Затова е щастлив, че идеята му е намерила подкрепа от американските фондации Artslink и Artmatters, които го спонсорират.
Божков преподава визуални изкуства в Колумбийския университет, представен е от галерията Andrew Kreps в Ню Йорк. Работи в различни жанрове на съвременното изкуство, но основният му метод е “засаждане на концептуално зърно” в социалната среда и наблюдение как то се развива. Проектът му “Eau d’Ernest”, парфюм с миризмата на писателя Ърнест Хемингуей, е бил представен на 9-ото биенале в Истанбул през 2005 г.



Прочетено: 11495 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
11
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
съботно кафе 5cladba,  Adb-butinaca, 6cladba,  jwh018, 4fadb, 5fadb, Mdmb-4en-pinaca, 4f-mdmb-binaca, Ab-pinaca, 5f-mdmb-pinaca, Buy Synthetic Cannabinoid,Buy 5CLADBA, 6CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201 CAS:  824959-81-1, buy JWH-210, order JWH-210,sell JWH-210,purchase JWH-210 Buy 6CLADBA, 5CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA 5CLADBA for sale online, Buy 5cladba online, Buy 5cladba precursor online, Order 5CLADBA Online Buy 5CLADBA Online, Purchase 5CLADBA Online, Where to buy 5CLADBA Online, adbb 5fadb 5cl-adba 4fadb precursor kit adbb 5f-adb 5cladb Mephedrone 4MMC 3MMC 3CMC 4CMC APVP Crystal Meth 5fadb 5cladba K2 paper spray Amphetamine Heroin/Bromadol Clonazepam powder Buy Ketamine online Xanax powder  Buy 3cmc/Apvp/4-CMC/3mmc/Buy apihp/Buy 2fdck/4-MMC/5fadb/5cladba/Buy K2 Paper Sheets Spray/alprazolam, clonazolam,etizolam,flunitrazolam, Signal:::(@Realjames.39) dbb, 5c, 5cl, 5cladba, 5cl - adb - a, 5cl - adb, 5cladb Semi - finished Precursors Sales of Ketamine, ephedrine, pseudoephedrine , methadone, diazepam, 2FDCK, Tramadol (Threema : A8PUYXMT) Buy GBL Cleaner Spirit of Burgas
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04
05








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development