Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Съобщение от Пресцентъра на КНСБ относно повишаване цената на природния газ



01 Октомври 2008, Сряда





По искане на КНСБ, КТ "Подкрепа" и КРИБ на 30.09.2008 г. беше проведено спешно заседание на НСТС с една единствена точка - Обсъждане повишаване цената на природния газ.

На заседанието бяха разгледани предложенията на "Булгаргаз" за 36,5% увеличение, на ДКЕВР за 28,83%. От страна на КНСБ бе изразена категоричната позиция, че не приемаме такова повишение.

От направените предложения на КНСБ бяха приети предложенията:
- Завишава се количеството на природен газ от хранилището в Чирен с още 50 млн. куб. метра природен газ.
- Намалява се търговската надценка на "Булгаргаз" от 3% на 0.5%.
 
Министърът на икономиката и енергетиката г-н Петър Димитров предложи повишението на цената на природния газ да бъде на две стъпки. От 01.10.2008 г. до 31.12.2008 г. цената да бъде увеличена с 23.89%, с последващо ново увеличение от 01.01.2009 г. на пазарен принцип. Изразихме становище, че за каквото и да е повишение на цената на природния газ от 01.10.2008 г. не са обсъждани компенсаторни механизми за всички засегнати от новата цена.

Ако решението на на ДКЕВР за повишение цената на природния газ е различно от исканото от КНСБ, ще бъде заведено дело от КНСБ и работодателски организации до ВАС за отмяна решението на ДКЕВР.

Ръководството на КНСБ, ръководствата на федерации, синдикати и съюзи, членовете на които ще бъдат потърпевши от шоковото повишаване на природния газ, временно отлагат провеждането на протестни действия до произнасяне решението на съда.

Позиция на КНСБ относно цената на природния газ от 30.09.2008 г.



Прочетено: 3665 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
Заслон в местност Силкосия Signal:::(@Realjames.39) Buy GHB,GBL,XTC,MDMA,WEED,Mephedrone 4mmc. MDPV MDMA crystals 3-MMC 4-MEC A-PVP methedrone Do you want to buy111982-50-4powder? Buy Ephedrine hydrochloride tablets Online Threema_ZX6ZM8UN Telegram:(@Wheel202) Trustworthy Saskatoon 5MIO dmt vape pen cart   supplier, legit dmt powder supplier in Saskatoon, reliable GBL wheel cleaner   dealer in Saskatoon, buy psychedelic mushrooms in Saskatoon. Buy Nembutal online/Pentobarbital sodium/etomidate/Buy GHB/Fentanyl/Numbutal powder (Capsules,Liquid, powder and pills 5cl precursor 5cladba 5cladb raw materials adbb precursor in stock raw material Ephedrine HCL, Ibocaine,Etizolam, Lidocaine HCL Powder, Diazepam 10mg, Pain Meds, Anxiety Pills,Penis Enhancement Pills Signal:+(34)607218704) BUY JWH018,5CLADBA,6CLADBA,FENTANY POWDER, JWH-073 JWH-200, JWH-250,JWH-2,ADB-BUTANICA,ONLINE (morganshop453@gmail.com) Buy FENTANYL,Buy 6CLADBA/Buy 5cladba/Buy K2 paper spray liquid, JWH-018,ADB-BUTINACA/synthetic Cannabinoids, SGT-78, AB-CHMINACA/AB-FUBINACA order  3MMA, buy 3MMA HEXEN, Dipentylone,buy 4cec, order 3cec, order 4cec , buy 3cec Strong 5cladba, 6cladba, ADB-BUTINACA, 5CL powder, K2 Paper|Liquid,5fadb, 5FMDMB-2201,PINACA,Precursors, JWH
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development