Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Земеделска кооперация „ Несебър” отчита 220 000 лв. печалба



08 Май 2009, Петък



Общото събрание на ЗПК“Несебър” одобри отчета на управителния съвет за 2008 и бизнес програмата за 2009 представени от председателя на кооперацията Стайко Гургов.Член-кооператорите одобриха и годишния счетоводен отчет на Бистра Кондакчиева и отчета на контролния съвет, докладван от Никола Харизанов.Беше взето и решение за упълномощаване на управителния съвет и председателя на кооперацията за сключване на договори с ДФ “Земеделие”, Разплащателната агенция и за кредити с банки и други физически и юридически лица.

В земеделско-производителната кооперация /ЗПК/“Несебър” са засели 4051 дка с пшеница,1411 с ечемик,2005 със слънчоглед,610 с кориандър.374 дка са лозята от които се добива грозде.80 дка от тях са от сорта “Мерло” и 294- “Мускат оттонел”.Данните са от бизнес-програмата на кооперацията за 2009, с която бяха запознати член-кооператорите по време на Общото събрание на кооперацията.

Есенните посеви са наторени с торове –по 25 кг/дка амониева селитра за пшеницата и 20 кг/дка за ечемика,които като количество са по-малко в сравнение с 2008 поради изключителното поскъпване на цените та минералните торове.Наторени са площите със слънчоглед и кориандър,като престои втора оран с внасяне та 25-30 кг/дка амониева селитра за лозята.

Прави впечатление,че засятите площи с пшеница са близо 800 дка повече, заради допълнително получената земя от собственици в Кошарица.Кооперацията кандидатства за средства по програмите на Европейския съюз за развитие на селските райони с проект,по който предстои сключване на договор с Разплащателната агенция по т.н.мярка №121.Проектът възлиза на 210 000 лв и включва трактори “Киоти”-90 к.с.-2 бр. по 27 000 евро,сеялки за слята повърхност “Газпаро”-2бр. по 13 000 евро и продълбочител за трактор Т-150 К-14 000 евро.След сключването на договора от кооперацията очакват да им възстановят 105 000 лв.

Приходите за 2008 са 1 111 000 лв,а печалбата 222 000 лв.Финасовите резултати са добри,но в бизнеспрограмата за 2009 няма заложена покупка на хеликоптер.Както и през м.г.,когато с хеликоптер са напръскани с хербециди 3000 дка пшеница заради появата на брашнестата мана,така и през настоящата,при нужда ще се използва хеликоптер под наем.За опазване на реколтата и техниката, по решение на ръководството, в стопанския двор са инсталирани и 6 видеокамери. Допълнително се наемат и временни пазачи по време на гроздобера.

Общото събрание на ЗПК“Несебър” одобри отчета на управителния съвет за 2008 и бизнес програмата за 2009 представени от председателя на кооперацията Стайко Гургов.Член-кооператорите одобриха и годишния счетоводен отчет на Бистра Кондакчиева и отчета на контролния съвет, докладван от Никола Харизанов.Беше взето и решение за упълномощаване на управителния съвет и председателя на кооперацията за сключване на договори с ДФ “Земеделие”, Разплащателната агенция и за кредити с банки и други физически и юридически лица.

Според изнесените данни рентата за 2008 за член-кооператорите е 17,50 лв/дка и 10 % дивидент върху дяловия капитал.

http://www.nessebarmedia.com


Прочетено: 5784 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
2G disposable Kiwango Melon – painpillsforsaleonline.com compra eutylone,compra apihp,compra aphp pvp ,  compra 4MMC,compra 3mmc,compra crystal meth , compra eutylone,compra apihp, compra aphp pvp Ozempic Mounjaro, Retatrutide, Nembutal Pentobarbital Sodium 250ml, Potassium Cyanide Powder, buy 4F-PiHP,  buy   A-PiHP,  buy   a-PIHP, Order 4MMC,   buy   3MMC,  order       Crystal Meth, bestellen  Eutylon, bestellen  Apihp, bestellen Pain Meds, Anxiety Pills,Penis Enhancement Pills  Pure Crystal Methamphetamine, Ketamine Vials/ Powder, Magic Mushrooms 5cladba precursor kit adbb jwh018 5fadb ab-pinaca 5cl-adb-a K2 paper spray Mephedrone 4mmc 3mmc 3cmc 4cmc apvp crystal meth amphetamine/heroin/bromadol/clonazepam powder/Ketamine/xanax powder Созопол 5cl-adba/5cladba/5fadb/Buy K2 paper spray/JWH-018/ADB-BUTINACA/AB-PINACA/3mmc/4mmc/apvp/mdmb-4en-pinaca/Buy a-PiHP/4-CMC/3-CMC/Amphetamine/Buy etomidate powder Лалета Buy 6CLADBA, 5CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Jwh-018, 2FDCK, SGT-15,5F-MDA-19, 5FADB, 4FADB Email......strongcladba35@gmail.com  Contact for more information Email….strongcladba35@gmail.c Buy Diazepam, Telegram_+16012073026, Tramadol, Xanax, GBL, GHB, Nembutal Get A Business Loan Today
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
29
30
31
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development