Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

ПРИНТКОМ 2009: ПЕЧАТАРСКАТА ИНДУСТРИЯ Е В ГОТОВНОСТ ЗА СЛЕДКРИЗИСНАТА ИКОНОМИКА



03 Юни 2009, Сряда



Печатарската индустрия в България продължава своето развитие в условията на криза – тя не е остров на благополучие, защото е обслужваща сфера на икономиката, но успешно се справя с предизвикателствата пред нея. В отрасъла работят 10-12 000 души, които създават 1-1,5% от националния брутен вътрешен продукт. Това съобщи Петър Кънев, председател на Съюза на печатарсктата индустрия в България /СПИБ/ на пресконференция преди откриването на ПРИНТКОМ 2009 в Международен панаир Пловдив.

Печатарската индустрия в България продължава своето развитие в условията на криза – тя не е остров на благополучие, защото е обслужваща сфера на икономиката, но успешно се справя с предизвикателствата пред нея. В отрасъла работят 10-12 000 души, които създават 1-1,5% от националния брутен вътрешен продукт. Това съобщи Петър Кънев, председател на Съюза на печатарсктата индустрия в България /СПИБ/ на пресконференция преди откриването на ПРИНТКОМ 2009 в Международен панаир Пловдив.

193 фирми (53 български и 140 чуждестранни) от 24 държави участват в 11-ото издание на Международната изложба за печатна комуникация. “Информатиката, информационните технологии и свързаните с тях производства, се считат по света за антикризисни мерки”, заяви в изказването си заместник-министърът на образованието и науката Кирчо Атанасов, който откри ПРИНТКОМ 2009. Той обяви, че от 8 до 15 август в същата панаирна палата, където се провежда изложението, ще се състои Международна олимпиада по информатика за средношколци, с участието на около 100 държави.

“Международната изложба за печатна комуникация „ПринтКом 2009” се очертава като силна и интересна. Тя държи  нивото си от предишната година и като брой участници, и като качество на техните изделия. Това е един изключително добър симптом на фона на кризата, която засегна голяма част от клиентите на полиграфическата индустрия и издателската дейност”– каза в обръщението си Иван Соколов, главен директор на Международен панаир Пловдив.

Изложбата, която ще продължи до 6 юни, представя най-новите технологии, изделия и услуги от областта на полиграфията, издателските системи, хартиите и картоните, опаковките и етикетите, компютрите и принтерите, рекламата. Общо 20 са иновативните продукти, с 12 повече от миналата година, като 9 от тях са световна новост и 11 – новост за българския пазар.

Днес бяха обявени победителите в Националния конкурс за Печатар и Търговец на годината. В първата категория победител е Мариян Кенаров от АБАГАР АД, а във втората – Евгени Матеев от ЕМА ООД. Те получиха миниатюрно копие на печатарската преса на Гутенберг.

Голямата награда от Националния конкурс за фирмен календар отиде при Хайделберг България ЕООД.

На ПРИНТКОМ 2009 се отбелязва 60-годишнината на списание «Полиграфия» - най-представителното издание на печатарската професионална общност и официален орган на СПИБ. Георги Гергов, заместник-председател на Съвета на директорите на Международен панаир Пловдив, връчи картина и поздравителен адрес на екипа на списанието.

Росен Николов и Георги Георгиев спечелиха златни медали в Десетия годишен преглед конкурс на българската фотография АКАДЕМИКА 2009, съответно в разделите за артистична и репортажна фотография. Статуетката на Фотографска академия за 2009 г. получи Александър Иванов. На изложбата в палата 11 са показани 232 творби на майстори на обектива, които са номинирани за участие от 922 фотографии на 138 автора от цялата страна.

В палата 11 са експонирани и творбите от Международния конкурс за панаирен плакат.

 



Прочетено: 3783 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
5cl raw materials 5cl-adb-a 5cladb 5cladba adbb in stock precursor raw material MDMB-4en-PINACA/AB-FUBINACA/5F-ADB/ADB-BUTINACA/AM-220/5CLADBA/6CLADBA/Buy K2 Paper spray/adbb/5cl/jwh-018/MDMB-INACA/3CMC/4CMC  Raw material 5cl precursor 5cl precursor powder 5cl 5cladb 5cladba raw material Buy GHB GBL Online/Oxycodone/Buy Xanax/buy Adderall/Nembutal Pentobarbital Sodium/ buy Diazepam/Buy Percocet/ Email…….medsolution14@gmail.com  Buy 6CLADBA, 5CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Jwh-018, 2FDCK, SGT-15,5F-MDA-19, 5FADB, 4FADB Buy FENTANYL,Buy 6CLADBA/Buy 5cladba/Buy K2 paper spray liquid, JWH-018,ADB-BUTINACA/synthetic Cannabinoids, SGT-78, AB-CHMINACA/AB-FUBINACA 5cladba 5fadb Low Price 6cladbb Fast Shipping 4cladb raw material 99.9% High Purity 5cladba Adbb raw material Buy 6cladba/5cl precursor/Buy 5fadb/Buy 5cladba/JWH-018/ADB-BUTINACA/Buy K2 paper spray liquid /Protonitazene/Isotonitazene/Bromazolam/synthetic Cannabinoids/Email…….jonnyshop62@gmail.com  5cladba raw material 5CL-ADB-A precursor raw 5cladba 5f adb 4fadb хотел приморец
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
05








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development