Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Съвременен вариант на „Направи си сам” в Бургас



22 Ноември 2009, Неделя



Популярната в близкото минало инициатива „Направи си сам” съвсем не звучи архаично на фона на случващото се в Бургас напоследък. И то - в изключително положителен смисъл! Става дума за действия на хора, които не чакат някой друг да направи нещо добро за обща полза, а се захващат да го сторят сами, със собствени средства. Свидетели сме на облагородяване на пространства пред жилищни блокове, превърнати в цветни кътчета и художествени композиции. Те доставят естетическа наслада и настроение, но будят респект и подтикват други да направят уютно и привлекателно мястото, където живеят. Такива образцови градинки има в комплексите „Лазур” и „Изгрев”.

Популярната в близкото минало инициатива „Направи си сам” съвсем не звучи архаично на фона на случващото се в Бургас напоследък. И то - в изключително положителен смисъл! Става дума за действия на хора, които не чакат някой друг да направи нещо добро за обща полза, а се захващат да го сторят сами, със собствени средства. Свидетели сме на облагородяване на пространства пред жилищни блокове, превърнати в цветни кътчета и художествени  композиции. Те доставят естетическа наслада и настроение, но будят респект и подтикват други да направят уютно и привлекателно мястото, където живеят. Такива образцови градинки има в комплексите „Лазур” и „Изгрев”.

Поредният пример за лична инициатива в полза на всички е изграждането на нов тротоар в кв. Ветрен. До дни тротоарът пред Специализираната болница за рехабилитация - Бургаски минерални бани, с обща площ 500 кв.м., ще бъде завършен. Той ще има и нови бордюри. Зад тази придобивка за квартала стои д-р Кирил Младенов - изпълнителен директор на болницата. При извършване ремонт на падналата болнична ограда става ясно, че тротоарът също се нуждае от спешна реконструкция. Средства за това не са предвидени в тазгодишния бюджет на Общината. Вместо да чака, д-р Младенов започва ремонта със собствени средства. До средата на м. декември се очаква той да приключи.

На д-р Младенов и другите бургазлии, които се грижат за Бургас като за собствения си дом - благодарим! Дано последователите им се умножават! Всъщност - ако всички дадем по малко от себе си за общата идея - да направим Бургас такъв, че да се гордеем с него - това няма да е трудно. А това, което всеки сам може да направи, е да уважава и пази направеното от другите. За да ни е красиво и празнично!


Прочетено: 3145 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
Strongest 5cladba 5CL-ADB-A precursor Research Chemicals online,BMK Powder and Oil,PANACA, 5cladba, 6cladba, ADB-BUTINACA, 5CL powder, K2 Paper|Liquid,5fadb, 5FMDMB-2201,Precursors, JWH-210,4F-ADB,5bromo,Fentanyl Powder,Cristal,Pregablin Powder  Some other products : 5cladba, 5f-ad, 5cl, prec Весела Странджа comandați Crystal Meth, cumpărați pervitină, cumpărați Crystal Meth, comandați pervitină, Amfetamină, cumpărați efedrină, cum se face  Successful love spells to bring back lost lover WorldWide Call Doctor Anushika +27685771974 MDMB-4en-PINACA/AB-FUBINACA/5F-ADB/ADB-BUTINACA/AM-220/5CLADBA/6CLADBA/Buy K2 Paper spray/adbb/5cl/jwh-018/MDMB-INACA/3CMC/4CMC Mephedrone/4MMC/3MMC/3CMC/4CMC/APVP/Crystal Meth/5fadb/5cladba/K2 paper spray/ab-pinaca/Fentanyl powder/Alprazolam powder/Amphetamine/Heroin/Bromadol/Clonazepam powder/Buy Ketamine online/Xanax powder  WhatsApp: +12512657094, Buy 5cladba online, Buy Adb-butinaca online, Buy 6cladba online, Неизползваната жп линия в парк Buy 6CLADBA, 5CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Jwh-018, 2FDCK, SGT-15,5F-MDA-19, 5FADB, 4FADB Email......strongcladba35@gmail.com  Contact for more information Email….strongcladba35@gmail.c витраж5
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
29
30
31
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development