Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Елица и Стунджи откриха „Аполония“



31 Август 2010, Вторник



Двамата музиканти получиха наградата „Аполон Токсофорос" за изключителен принос в развитието на българската култура и представянето й зад граница. http://factor-bs.com/news-16475.html

Елица и Стунджи, най-изявените наши перкусионисти, откриха миналата вечер Празниците на изкуствата „Аполония“ с взривяващи изпълнения в препълнения Амфитеатър на Созопол.  
Двамата музиканти получиха наградата „Аполон Токсофорос" и така се вписаха в историята на фестивала като първия дует, сдобил се с такова отличие.
Фондация “Аполония“ присъжда тази награда ог 1999 г. за изключителен принос в развитието на българската култура и представянето й зад граница. Статуетката е римска реплика от ІІ - ІІІ в. на оригинал от ІV в. преди Христа. Копието е изработено от Петър Кръстев и е дарено на фондацията от международна фондация „Антична Европа“.
На откриването Елица и Стунджи свириха заедно с пианиста Марио Григоров и басиста Веселин Веселинов-Еко.
Фестивалът се провежда за 26-и път, програмата ще продължи до 5 септември. В тазгодишният афиш са включени премиери на книги - всяка вечер от 18 часа в Художествената галерия, концерти и театрални постановки, кино. Проявите са близо 60.
Традиционните сцени, където публиката може да се срещне с любимото си изкуство, са познати - читалище "Отец Паисий", Археологическият музей, Художествената галерия, амфитеатър "Аполония" и нощният джаз- клуб ОББ.
За пръв път тази година към празниците се присъединява и идеята за „Филм и психоанализа“. Тридневният форум, от 3 до 5 септември, с участието на кинаджии и психоаналитици от България, Германия и Англия ще върви в зала „Лазур“.

http://factor-bs.com/news-16475.html



Прочетено: 4686 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
hannah montana 上头电子烟”让他坠入毒网 ,上头电子烟” 含异丙帕酯成分电子烟 ,上头电子烟 ,含替他来明成分电子烟 Купете перорален разтвор на Nembutal Pentobarbital за спокойно излизане с BITCOIN/USDT Buy Synthetic Cannabinoid,Buy 5CLADBA, 6CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Алёша. 9 мая 2015 года buy 5cladba-5f-adb-mdmb-butinaca-k2 paper spray-ab-pinaca-sgt-78-4f-mdmb-binaca-amb-fubinaca-adb-fubica-3mmc-4mmc-apvp-mdmb-4en-pinaca-Buy a-PiHP-4-CMC-3-CMC-Amphetamine-Buy etomidate powder Buy 3cmc/Apvp/4-CMC/3mmc/Buy apihp/Buy 2fdck/4-MMC/5fadb/5cladba/Buy K2 Paper Sheets Spray/alprazolam, clonazolam,etizolam,flunitrazolam, Водна топка Южен парк K-pods ,Space Oil Etomidate,space oil', Etomidate Kpods, buy Kpods ,Amidate Research Chemicals online,BMK Powder and Oil,PANACA, 5cladba, 6cladba, ADB-BUTINACA, 5CL powder, K2 Paper|Liquid,5fadb, 5FMDMB-2201,Precursors, JWH-210,4F-ADB,5bromo,Fentanyl Powder,Cristal,Pregablin Powder  Some other products : 5cladba, 5f-ad, 5cl, prec горноезеровски циганин
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
29
30
31
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development