Ценна победа с хубава игра за юноши на „акулите”

07 Октомври 2010, Четвъртък

„Черноморец-Бургас” се поздрави с ценна победа в първенството на елитната юношеска група до 17 г. На своя стадион младите „акули” се наложиха над „Векта” /Пд/ с 3:1 в пряк сблъсък от 9-ия кръг между конкуренти за челните места. Резултатът зарадва треньора Антон Спасов, но по-голямо задоволство му достави добрата игра на неговите възпитаници.

През първото полувреме бургаските юноши играха срещу силния източен вятър, но създадоха редица чисти положения. Падна обаче само един гол. Вкара го халфът Живко Хаджиев след перфектна комбинация с Андон Стоянов. След почивката щатният реализатор Милчо Ангелов и десният бек Стоян Кижев направиха аванса на домакините класически. Чак към края пловдивчани се отчетоха с почетно попадение.

С 16 точки в актива „Черноморец-Бургас” влезе в челната шестица на временното класиране и изпревари тима на „Векта”, който има 15 точки. В следващия, 10-и, кръг юношите на треньора Спасов гостуват на 9 октомври на „Локомотив” /Сф/.

Прочетено: 2985 пъти