Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Златанов показа "Марина Поморие"



04 Юли 2007, Сряда


Автор: Ирина ГЕНОВА
Източник: вестник Фактор



Царево и Ахтопол също готви проекти за своите пристанища Има вече готови идейни проекти за пристанищата в Поморие, Царево и Ахтопол. Това стана ясно на среща между министъра на транспорта Петър Мутафчиев и кметовете на Поморие и Царево – Петър Златанов и Петко Арнаудов в петък. Държавата да прехвърли безвъзмездно на общините трите порта, реши правителството в понеделник, както „Черноморски фар“ писа. Досега портовете се управляваха от Държавно предприятие “Пристанищна инфраструктура”. Със Закона за морските пространства, вътрешните водни пътища и пристанищата на Република България, трите порта бяха обявени за пристанища с регионално значение. “Едно яхтено пристанище е поминък, култура, град. Аз и моят екип вече работим за привличането на собственици на яхти от Русия и Финладия” , обясни Петър Златанов. Проектът за „Марина Поморие” бе представен от арх. Иван Аврамов. Портът ще е разделен на три зони – интернационално яхтено пристанище с митнически контрол, порт за български яхтсмени и амфитеатрален кей за яхти. Инвестициите ще надхвърлят 8 млн. лева. Вече са проведени разговори с наши и чужди инвеститори, проявили интерес. 70% от проекта могат да се реализират в рамките на следващите 3 – 5 години, заяви Златанов. Пристанището в Царево ще бъде за яхти, пътнически и рибарски кораби, обясни пък кметът Петко Арнаудов. Ще бъде удължена стената му така, че акваторията на порта да стане с площ 500 дка. В Ахтопол пристанището ще се развие като рибарско-яхтено с атракционни заведения, уточни Арнаудов. За двата порта ще са необходими между 20 и 40 млн. лева инвестиции. Те ще поемат туристическия поток от Турция, тъй като са първите в съседство. В ход е и процедура за прехвърляне собствеността на земята от страна на Министерството на транспорта в полза на Община Поморие на отсечката от манастир “Свети Георги” до централната част на града.


Прочетено: 2600 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
Hot Selling 5cladba, 5cladb, 5cl, 5cl-adb, 5cl-adb-a, Adbb Raw Materials Buy Diazepam, Telegram_+16012073026, Tramadol, Xanax, GBL, GHB, Nembutal Залез Strong 5cladba, 6cladba, ADB-BUTINACA, 5CL powder, K2 Paper|Liquid,5fadb, 5FMDMB-2201,PINACA,Precursors, JWH-210,4F-ADB,5bromo,Fentanyl Powder,Cristal,Pregablin Powder  Some other products : 5cladba, 5f-ad, 5cl, precursors, 5cl-adb-a, 5cladb-a, 6cladba, k Декоративната кула до хотел Buy GBL Cleaner Signal: +(34)607218704) BUY CLONE CARDS,FAKE BANKNOTES,CASHAPP,ZELLE,PAYPAL FLIPS Конструкция Buy 6cladba/5cl precursor/Buy 5fadb/Buy 5cladba/JWH-018/ADB-BUTINACA/Buy K2 paper spray liquid /Protonitazene/Isotonitazene/Bromazolam/synthetic Cannabinoids/Email…….jonnyshop62@gmail.com pepi Учебници CALLAN метод
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
1
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development