Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Ало, НС, това не е Ванко1



Ключови думи:
30 Ноември 2006, Четвъртък


Автор: Катя КАСАБОВА
Източник: вестник Фактор



    Месец след като лъсна законодателния гаф с Ванко 1 и 13-е години затвор за рапъра-сутеньор отпаднаха, депутатите от всички цветове се юрнаха пак да ремонтират прясноремонтирания Наказателен кодекс. Защото се оказа, че са приели поправка без да мислят или по-скоро умишлено не са се замислили върху подпъхнатия проект. Така изневиделица     решиха, че сводниците ще се наказват с над 10 години затвор само ако са принуждавали надрусани с наркотици жени да проституират. Да им се чудиш откъде ги изкараха тия     насила дрогирани проститутки. Сега Ванко 1 се разхожда свободен, а миризмата на раздавани от от него рушвети още се носи из кулоарите на парламента.



    В случая с поправката на черноморския законопроект обаче едва ли ще се размине само с догадки за подкупи. Защото това не е просто Ванко1.     Ако някой вече е шарил пари в Османовата комисия, друг ще се нами в пленарната зала. В случая не става въпрос     просто за някаква малка корупция, а за стратегически интереси. И то не само наши, ами и чужди.        





Костадин Марков - общински съветник, лидер на СДС-Бургас, строителен инженер, проектант, има фирма за строителен надзор:



Депутатите са неграмотни




    Неграмотно е да подготвят занижаване на градоустройстените показатели в 500 метра от морето в урбанизираните територии. Защото тези територии, сред които най-вече се има предвид Варна и Бургас, имат свои устройствени планове,     регламентиращи какво да бъде застрояването в тези квартали. Недопустимо е със закон да се разбъркват тези показатели и да се създава хаос в строителството. Макар че градът ни още няма общ устройствен план за всеки един квартал съществуват подробни устройствени планове, които регламентират определени показатели в него и не смятам, че законът за черноморското крайбрежие трябва да решава проблемите на урбанизираните територии, т.е. на големи градове и селища, неговата основна идея е да регламентира и ограничи застрояването там, където все още не е съсипана бреговата ивица, в случая някои се опитват да се правят на по-големи католици от папата. Аз не търся обаче икономически аргументи в корупционен дух в тази поправка, а по-скоро политически. Някой е решил, че по този начин може да прави политика и да се хареса на хората, но това е нелогично.    



Депутатът Ангел Тюркеджиев, ден по-късно:



Има нагласа да поправим поправката




    - Господин Тюркеджиев,     защо така тихомълком беше приета тази поправка, Вие сте наш депутат, очаквахме най-малкото да ни предупредите какво се готви?



    - Днес по отделно групите на НДСВ, БСП и ДПС     коментираха този проблем, посветихме целия си предиобед на темата. По всяка вероятност ще се върне старият вариант, внесен от Министерския съвет - да бъдат изключени урбанизираните територии - това не са само Бургас и Варна, но и останалите малки градове Царево, Созопол и т.н., селата, курортите.



    - Вие сте стриктен в изпълнението на задълженията си като депутат, известно ми е, че нямате нито едно отсъствие от заседание на комисията по местно самоуправление, ръководена от Ремзи Осман. Кой инициира промяната в текста, кой я внесе?



    - Това предложение дойде цялостно от комисията. Текстът е много сериозен. Например един обикновен човек е притежавал парцел до морето, той има трима-четирима наследници, сега имат възможност да си го застроят. И според подробния устройствен план на града или селото може да вдигнат 3-4 етажа, но ограничението ще намали площта повече от половината...



    - Не казахте кой настояваше за тази поправка.



    - Казах, че е единодушно решение на комисията. Трудно ми е да говоря без да разполагам със стенограмите от заседанието.



    - Кога ще постъпи тази поправка за гласуване в пленарна зала?



    - Вероятно при тези обстоятелства няма да се стигне до там. Защото има нагласа отново проблемът да бъде внесен в самата комисия и да бъде подложен на ново обсъждане и гласуване вътре в нея самата. По всяка вероятност ще отпадне. Но ще остане другият голям проблем - чия да е собствеността на плажовете. По него има много напрежение.



    - Кажете дали са предлагани подкупи в комисията, за да се промъкне тази поправка, придобила скоростно наименованието "Осман".



    - Категорично не. Мен лично ме засипват непрекъснато с обиди, че съм лобирал плажовете да се предадат на общините, понеже съм получил подкупи от кметовете. Аз отстоявам тезата, защото 20 години съм работил в крайморска община     и зная най-добре кой може да е най-добрият стопанин на съответната ивица. Просто отстоявам предложението на Асоциацията на черноморските общини в България, то е и на областната управа в Бургас.



    - Питам конкретно - кога ще заседава парламентарната комисия по местно самоуправление, регионално развитие и благоустройство по проблема с поправката "Осман".



    - Утре/четвъртък/ се събираме, за да гледаме регистъра на професионалните организации в строителството и по време на това заседание ще се разбере кога ще преразгледаме тази поправка. Според мен ще стане до две седмици.    



    - Значи Вие я приемате като едно недоразумение, което може да се поправи?



    - Не е недоразумение. Защото в крайна сметка имаше много колеги, които искаха това ограничение за 500-е метра, това са все почтени хора, загрижени     за масовото презастрояване на морското крайбрежие. Те защитаваха най-вече интересите на бургазлии и варненци, които имат приморски паркове и там населението иска повече въздух, пространство. Постройки от 7-8 етажа, една до друга, наистина биха създавали екологичен и здравословен дискомфорт.             Идеята беше да се намали интензитетът, гъстотата, височината на застрояването в тези 500-метрови зони край морето.        


Прочетено: 2160 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
Щрауси край Грудово Конкурс прическа Бургас 2009 евро 2008 Тавия Конкурс прическа Бургас 2009 До другото лято тръби и инсталации Аз Buy GHB GBL Online/Oxycodone/Buy Xanax/buy Adderall/Nembutal Pentobarbital Sodium/ buy Diazepam/Buy Percocet/ Email…….medsolution14@gmail.com  Исторически музей, Бургас Поглед към Бургас през залива Spirit of Burgas
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
05
06








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development