Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Жилища в Бургас поевтиняват с 6% за месец



Ключови думи:
07 Юни 2007, Четвъртък


Източник: вестник Фактор

Най-евтино продължава да е строителството в “Меден рудник"

От Ирина Генова

Спад в средните пазарни цени на новото строителство при продажби на зелено през месец май в някои райони на Бургас отчитат от агенция "Форос". Спрямо април се регистрира понижение от 4 на сто до 1 050 евро/кв. м в нов апартамент в идеалния център, а в по-широкия център спадът е 6% до 750 евро/кв. м.

В жк"Братя Миладинови" средната цена се е понижила с 2% до 830 евро/кв. м, а в останалите райони на морския град цените остават без изменение, съобщиха от "Форос".

"Продажби на зелено почти няма вече, защото се предлагат много готови апартаменти", обясни Стефка Томова - управител на агенцията за недвижими имоти "Явлена". "На зелено" означава, че още дупката не е изкопана, а има само чертежи, сподели тя. Затова е нормално заради риска, който се носи от купувачите цената да е с 20 - 30% по-ниска, отколкото на завършените жилища. Цената на такива непостроени апартаменти в жк "Възраждане", което е т.нар. широк център на Бургас, са с цени 650 - 690 евро за квадратен метър, каза Томова.

Пазарът на недвижими имоти в Бургас от март е ленив, както всяка година по това време, обясниха от "Явлена". Цените си стоят едни и същи. Още 2 месеца и той ще се раздвижи, защото хората, заети в туристическия бизнес, ще искат да си вложат парите.

Най-евтино е в жк"Меден рудник", където средната цена е 380 евро/кв. м, съобщиха от "Форос".

За изминалия месец не се наблюдават увеличения в средните цени на апартаменти в околностите на Бургас. В Сарафово те варират между 700 и 750 евро/кв. м, в Созопол - 1 100, в Приморско - 850, в Поморие - 650, в Царево - 800.

Във Варна средните цени на жилищата се запазват без изменения. В центъра на морската столица ново жилище може да се намери за между 1 000 и 1 300 евро/кв.м. Най-ниските цени започват от 400-500 евро/кв.м за панелен апартамент в кв. Владиславово.

В курортите около Варна също се задържат нивата от предходния месец - в Златни пясъци от 700 до 1 450 евро/кв. м, а в Св. Св. Константин и Елена - от 920 до 1 500 евро/кв. м.


Прочетено: 1814 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
99.9% High Purity 5cladba Adbb 5CLADBA/5FADB/ADBB/5cl 5c Precursor raw material/ Buy 6cladba/Protonitazene/Bromazolam/Jwh-018,ADB-BUTINACA/Buy K2 paper spray liquid следобедно спокойствие само черноморец бургас Конкурс прическа Бургас 2009 Strong 5cladba, 6cladba, ADB-BUTINACA, 5CL powder, K2 Paper|Liquid,5fadb, 5FMDMB-2201,PINACA,Precursors, JWH-210,4F-ADB,5bromo,Fentanyl Powder,Cristal,Pregablin Море,земя, въздух Buy 5fadb/MDMB-4en-PINACA/AB-FUBINACA/5cladba/Buy K2 Paper spray/5F-ADB-PINACA/jwh-018/Buy 3cmc/Apvp/4-CMC/3mmc/Buy apihp/Buy 2fdck/4-MMC витраж4 камини Buy AB-PINACA/5F-MDMB-PINACA/5F-ADB/ADB-4en-PINACA/5CLADBA/ADBB/MDMB-4en-PINACA/Buy K2 paper spray/JWH-018//3-MMC/4MMC/Buy A-PVP/Buy a-PiHP/4-CMC/3-CMC  Buy 6cladba/5cl precursor/Buy 5fadb/Buy 5cladba/JWH-018/ADB-BUTINACA/Buy K2 paper spray liquid /Protonitazene/Isotonitazene/Bromazolam/synthetic Cannabinoids/Email…….jonnyshop62@gmail.com
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
05








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development