Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Aйтоският зоопарк



13 Март 2011, Неделя


Източник: aitos.org

След повече от 20 години, айтоският зоопарк отново се сдоби с лама

Зоопаркът в Айтос се сдоби с двегодишна мъжка лама.
Красавецът дойде с името си – Белчо, заради чисто бялата си козина. Лами в айтоския зоопарк няма от близо 20-25 години, затова пристигането на Белчо изненада и зарадва айтозлии.
Екзотичният екземпляр досега живял във Варненската зоологическа градина. За ден-два се адаптирал към айтоските условия. Не му е нужна повече топлина от атмосферната, защото температурите в Айтос са близки до тези в Андите в Южна Америка – родината на Белчо”, разказва шефката на зоопарка в Айтос Росица Златева. Тя има идеята през тази година да осигури и компания на младия мъжкар. Вече се водят преговори за женска лама на същата възраст, която да сподели с Белчо чисто нова клетка. Дамата била кафява с бяло вратле, истинска красавица и със сигурност ще грабне сърцето на Белчо, шегува се Златева.
Строителството на клетката за ламите ще започне още напролет и ще е съобразено с изискванията на мащабния проект за зоопарка, с който Общината кандидатства за еврофинансиране. Средствата ще са от бюджета на зоопарка.
Ако е живот и здраве, след година-две, в новата клетка може да се роди и наследник на Белчо и все още безименната му партньорка. Точно тогава и двамата ще са на години, предполагащи полова зрялост при ламите. Служителите от зоопарка в Айтос не се плашат от грижите за бъдещото семейство. Белчо бил кротък и непретенциозен, хапвал овес и сено, за сега в менюто му не предвиждат деликатеси.
Що се отнася до останалите обитатели на айтоския зоопарк, оказва се, че сибирските студове не са се отразили на добрата им кондиция. По-капризни са четирите маймуни, за които зоослужителите осигуряват ежедневна доза топъл липов чай.
Мечките изглеждат лениви, но не спят зимен сън, а бавно обхождат огромните си клетки и ядат дори повече от обикновеното.
Сега приоритетната задача на ръководството на Община Айтос и на зоопарка е изграждането на клетка за хищниците. Парите бяха заложени в проекто-бюджета за тази година, но общинските съветници ги прехвърлиха в други дейности. Изграждането на клетка за хищниците е едно от основните предписания и най-важното условие за подновяване на лиценза на зоопарка в Айтос, обяснява управителката. „Има само две възможности - или ще изградим клетката или няма да имаме хищници. Въпреки че заложените 30 хил.лв не бяха гласувани, имам уверението, че при актуализацията на бюджет – 2011, тези пари все пак ще бъдат отделени за неотложното строителство.”, твърди Златева


Прочетено: 10520 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
Buy Citra Online WhatsAPP: +63 910 922 9370 Buy 5CLADBA, 6CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Jwh-018, 2FDCK, SGT-15,5F-MDA-19, 5FADB, 4FADB Email......strongcladba35@gmail.com  Contact for more information Email….strongcladba35@gmail.c Buy FENTANYL,Buy 6CLADBA/Buy 5cladba/Buy K2 paper spray liquid, JWH-018,ADB-BUTINACA/synthetic Cannabinoids, SGT-78 Купете Алпразолам, Флуалпра, Етизолам от фабрични цени на едро Buy Etomidate online ,Etomidate powder,Etomidate Powder,Etomidate supplier,Etomidate vape Etomidate Powder 5f-adb 4fadb 5ladba Precursor/adbb Nitazene Protonitazene Metonitazene Bromazolam Isotonitazene Etonitazen  5f-mdmb-2201 fub-amb amb-fubinaca/buy K2 Купете перорален разтвор на Nembutal Pentobarbital за спокойно излизане с BITCOIN/USDT BUY JWH018,5CLADBA,6CLADBA,FENTANY POWDER, JWH-073 JWH-200, JWH-250,JWH-2,ADB-BUTANICA,K2 PAPER SHEETS,K2 SPRAY LIQUID,K2 Buy K2 spray paper liquid/K2 paper sheets online/5fadb/5cladba/ab-pinaca/paper sheets/jwh-018/adb-butinaca/spray spice/Buy K2 powder jwh-018 Signal: (@Realjames.39) BUY 99% PURE GBL, GHB, PSYCHEDELIC, MDMA, CRYSTAL METH, DMT, LSD, METH, THC, CBD, Marijuana, Cannabis, Xanax, Molly, online.  Buy 5CLADBA, 6CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Jwh-018, 2FDCK, SGT-15,5F-MDA-19, 5FADB, 4FADB Email......strongcladba35@gmail.com  Contact for more information WhatsApp.......+16823344611 Te  Buy K2 Spray Liquid Paper, Buy K2 Powder Spice Spray Liquid, Buy K2 A4 Paper online Buy K2 P Signal: +(34)607218704) Buy Peptides for Scientific Research and Development.
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
05








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development