Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Имаме нужда от световен парламент



15 Май 2011, Неделя



В обяснението на вота си, българският евродепутат от Групата на ЕНП Мария Неделчева припомня, че Генералната Асамблея на ООН разреши Европейският съюз да говори с един глас по време на нейните заседания.

На пленарна сесия на ЕП в Страсбург беше гласуван доклада на испанския евродепутат Мария Муниз Де Уркиза "ЕС като глобален фактор: неговата роля в многостранни организации". Докладчикът подчертава в документа ролята на ЕС в системата на ООН, международните финансови институции, многостранните организации за сигурност, дипломацията на най-високо равнище, както и в други многостранни организации.

„Вече представителите на високо равнище ще могат да предават призивите на ЕС в най-голямата международна организация. Решението представлява много важен напредък към прилагането на Лисабонския договор. Но това не е достатъчно! ЕС има нужда от истинска стратегия, за да може да приложи ефективно правомощията, които са му дадени от Договора от Лисабон. Дали ще става дума за Съвета за сигурност, за Съвета по правата на човека, за НАТО, за Г-20 или за СТО, ЕС няма право да остава безгласен”, изтъква Мария Неделчева.

Евродепутатът вижда ролята на ЕС като водеща в изграждането на един световен парламентаризъм. Ето защо подчертава, че дипломацията на високо равнище е естествено нужна, но тя трябва да се съгласува с народите, за да бъдат истински представлявани в ООН.

„Съществуват парламенти като Европейският парламент, регионални парламенти като Съвместната парламентарна асамблея АКТБ-ЕС. Днес имаме нужда от един световен парламент”, настоява българският евродепутат.

Мария Неделчева отправя призив към Върховния представител Катрин Аштън да отстоява позициите на ЕС и да работи активно за това, гласът на гражданите на Европа и нейните представители да се чува.



Прочетено: 6018 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
Ozempic Mounjaro, Retatrutide, Nembutal Pentobarbital Sodium 250ml, Potassium Cyanide Powder, Весела 在线购买中国护照(邮箱:guanyuguohai@gmail.com)购买中国护照、身份证、驾驶证、绿卡、居留证、雅思成绩、工作证、公民身份。(Telegram:@Globaldocs26)  在线购买护照(邮箱:guanyuguohai@gmail.com)  Buy GHB GBL Online/Oxycodone/Buy Xanax/buy Adderall/Nembutal Pentobarbital Sodium/ buy Diazepam/Buy Percocet/ Email…….medsolution14@gmail.com Buy Fentanyl Powder/Buy Alprazolam Powder/Buy carfentanil/Heroin/Buy Etizolam powder/am2201/Buy Ketamine/MDMA/apvp/4cmc/3cmc/Buy K2 paper spray  Buy 6CLADBA, 5CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Jwh-018, 2FDCK, SGT-15,5F-MDA-19, 5FADB, 4FADB Email......strongcladba35@gmail.com  Contact for more information Email….strongcladba35@gmail.c Telegram:(@bubba_factory42) Buy Weed, Cocaine, Heroin and Shrooms in France, Germany, Poland Serbia, Romania, Ukraine Buy K2 paper/spray online at cheap price, Buy K2 Spice Sheets, Buy K2 Spray/liquid online,Buy 6cladba,Buy 5cladba,Buy jwh-018 лека вечер Sunrise
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04
05
06








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development