Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Десетолевка с маската на Терес пусна БНБ за Никулден



06 Декември 2005, Вторник


Автор: Burgas Info



Сребърна възпоменателна монета с нанесено частично позлатяване на тема "Съкровищата на България", пусна Българската народна банка във вторник за честването на Деня на банкера. На лицевата страна на десетолевката е представена емблемата на БНБ, а на обратната й страна е изобразена златната маска на тракийски владетел от могилата "Светицата" от края на пети век пр. Христа, за който се предполага, че е Терес. Монетата ще се продава за 40 лв.

Днес се отбелязва празникът на свети Никола, който е покровител на банкерите, както и на рибарите и мореплавателите. Според легендата, преди да го канонизират за светец той бил лихвар, който помагал на и бедни и безпарични, като раздавал богатството си, без нуждаещите се да разбират откъде идват благодеянията.

28 банки в България имат лиценз за извършване на банкови сделки в страната и в чужбина, а чуждестранните банки с клонове у нас са шест. Само един от трезорите е държавен – Насърчителна банка.






Прочетено: 4192 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
Заслон в местност Живия огън синьо Order  3CMC online ,  buy  5F-EDMB-PINACA , buy  5F-MDMB,  order   5F-AKB48,  order   AB-Fubinaca,  Buy 5CLADBA, 6CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Jwh-018, 2FDCK, SGT-15,5F-MDA-19, 5FADB, 4FADB Кавказка иглика Buy AB-PINACA/5F-MDMB-PINACA/5F-ADB/ADB-4en-PINACA/5CLADBA/ADBB/MDMB-4en-PINACA/Buy K2 paper spray/JWH-018//3-MMC/4MMC/Buy A-PVP/Buy a-PiHP/4-CMC/3-CMC Buy 6CLADBA, 5CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, тия бански нищо не скриват... 5cl precursor 5cladba 5cladb raw materials adbb precursor in stock raw material Бургас, Богориди дъга Buy K2 spray paper liquid/K2 paper sheets online/5fadb/5cladba/ab-pinaca/paper sheets/jwh-018/adb-butinaca/spray spice/Buy K2 powder jwh-018
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development