Комютърни Игри [ Gamez Parade ™]

Soldier Of Fortune II: Double Helix

Играта на Raven Software Soldier of Fortune бе много добре приет от публиката first-person shooter, в който вие надявахте ботушките на наемник наречен John Mullins, който в истинският живот учавства като консултант в играта. Играта спечели лоша слава със свояето отвратително насилие , което беше твърде много дори и за игра от отзи жанр. Една година по-късно, Raven са залегнали да работят усърдно върху Soldier of Fortune II: Double Helix, продължение, което не само цели да покаже най-реалкистичното ниво на насилие, което геймърският свят някога е виждал но и да поправи някой бъговете в първата игра.

Като цяло, първата част изглежда много добре,енджина който използва е малко морално остарял. Този път Raven използват енджина на Quake III Arena, който използва и някой подобрения с цел да се повиши качеството на играта(че с каква друга ? Хе-хе!), включена е нова теренна система позволява използването на огромни открити пространства, но вместо да използват тази технология, Raven включва в действие ROAM, теренна система за, която се смята, че ще позволи дори по-големи околни среди. Безогледно на това колко големи са те, веднага се забелязава колко са детайлни елементите на Soldier of Fortune II. Листата повяни от вятъра, скърцащите дървета навяват удивлителен реализъм.Адски реалистични дъжд, мъгла и снеговалеж са включени в играта. Не се знае, обаче дали тези ефекти ще допринесат за благото на играта.

Най-впечатляващата технология използвана във Soldier of Fortune II е използването на GHOUL Caracter Egine. В оригинала на Soldier of Fortune, GHOUL позволяваше разделянето на тялото на враговете специфични части и беше използван да създаде групи от герой който са подобни но не и и идентични. Това бе постигнато чрез построяванети им на различни слоеве, комбинирайки и сравнявайки частите на телата за да създаде разнообразие от врагове от един и същ код. В продължението разнообразието на враговете достига до нови висини, моделите са неописуемо детайлни. Всеки модел притежава над 3,000 отличителни полигона - за разлика на 300-тата използвани в оригинала. Моделите са изградени от тякото до очните ябълки който се движат реалистично в кухините (к'ви кухини бе? че съжелявам ама в часовете по биология...). Техните клепачи са сищо доста реалистични. Ако си спомняте в оригиналната игра точките в който можехте да поразите врага си бяха 26 като във всяка ефекта беше различен, сега точките са 36.

Kramer твърди (понякога смекчава): "Най-важната промяна е че този път системата използва йерархична структура. Това позволява на аниматорите и програмистите повече гъвкавост от тази в оригинала SOF (Soldier Of Fortune). Друго забележително подобрение е, че вече могат да се добавят и текстури. Това позволява да се добавят ефекти като: дупки от куршуми, изкривени ножове и още много други.

Kramer допълва и, че GHOUL II ще повиши също както и моделите в играта. "Системата GHOUL II позволява добавянето на обекти към оржията. Доста от това не е решено още, но смятаме да добавим заглушители, по-големи пълнители, оптика, and и други подобрения към оръжията.

Самите ние не знаем какво ще е утре бъдещето, не знаем как ще се събудим, весели, тъжни, депресирани или разочаровани, не знаем, какво ще се случи през новият ден, и с какви трудности ще ни срещне живота, но едно е сигурно, SOF II няма да е революция, но ще е една стархотан игра, която ще си заслужава погледнато от всякъде.

[ Burgas tourism] [ Polyphonical sounds for mobile phones ]