Рубрика на Евгени Манов / Ангел Иванов  


[ Polyphonic sounds fot mobile phones] [Ентусиасти] [Музика] [Hotels in Burgas] [ Bourgas city]
Червена Лампичка(+)

  • Открит е нов вирус, наречен Win32.Santana, който се разпространява чрез елeктронна поща, като "ваксина" срещу нашумелия вирус Чернобил. Името на файла, което може да получите по пощата си, е NOCIH.EXE.
    Вирусът според специалисти не нанася някакви особени вреди, но явно досетливи момчета са използвали кампанията по създаване на антивирусни програми в навечерието на 26 април - датата, в която се активира вирусът Чернобил.

    ***
  • Хард срещу хак
    Компаниите Juniper Network и Metromedia Fiber Network съобщиха за намерението си да създадат микрочип, който ще може да се бори успешно с хакерските атаки. Както съобщиха разработчиците, новият чип е с гръмкото название Internet Processor II. Той ще може да филтрира трафика, като това няма да се отрази на производителността на сървъра.
    Скоростта на работа при новия чип ще е 20 млн. пакета данни в секунда. Досегашните софтуерни защити не могат да осигурят такава производителност

  • Компютрите - поредната жертва на сексуалната дискриминация
    Защо няма женски еквивалент на Бил Гейтс? Отговорът може да бъде намерен в старомодния и добре познат сексистки стереотип
    ... Ачо (Vorbis) с беля на главата :))  ....

    Последния път, когато писах за слабото присъствие на нежния пол в кибер пространството ("Хакването е мъжка работа") си взех голяма беля на главата. Бях обвинен в сексизъм, в дискриминация и в какво ли още не... Е, след по-обстойно проучване на проблема не съм се отказал от мнението си.
    Картинката продължава да е същата - жените не се занимават с технологии. Момичетата не харесват компютрите. Невероятно малък е броят на жени с научни степени в областта на информационните технологии. И въпреки изследванията по темата, пропагандните програми за жени и стипендиите, предлагани от фондации, "Модният дизайн на Барби" си остава най-продаваната игра за момичета.
    (пълният текст)

    128 мегабайта в половин кибритена кутийка

    Компанията Shin-Nichi Electronics представи новата си флашкарта ThumbDrive с размер на половин кибритена кутийка и тегло 30 г Новият продукт ще бъде пуснат на пазара в четири варианта с обем 16, 32, 64 или 128 Мб. По информация, изнесена от производителите, цените на новия продукт ще са както следва: 57, 94, 159 и 310 долара.

    Тетрис с размер на 10-етажна сграда
    Служителка вади топчето от новия оптичен тракбол на Майкрософт на изложението COMDEX  в Чикаго. Движещите се части са заменени с оптичен сензор, който проследява движението. Връзката може да бъде направена или с USB или с PS/2 портове и на МАС и на РС. 				Снимка АП/БТА

    Студенти от университета Браун представиха своя проект "Бастилия". Това е най-големият досега познат тетрис, който е разположен върху фасадата на 10-етажна сграда.
    Върху стената на университетската библиотека бил изграден импровизиран монитор от 10 000 лампички. На този импровизиран екран се разигравал познатия до болка тетрис. Управлението на гигантския монитор се осъществявало с компютри, работещи под операционната система Linux. Над проекта работели над 30 човека.

    Създателят на PKZip умря от хроничен алкохолизъм

    Филип Катз - човекът, създал една от най-популярните архивиращи програми PKZip, почина на 37-годишна възраст.
    Катз е намерен мъртъв в мотелска стая, държейки бутилка с алкохол в ръка. До него са открити още пет празни бутилки.
    PKZip е измислен през 1986 година. Според автора му концепцията на програмата е разработена на кухненска маса. Популярността на продукта нарасна неимоверно много през последните години. "За мен това беше просто хоби", твърдеше Катз "Не очаквах то да се превърне в бизнес".
    Въпреки успеха като софтуерен инженер, в личния си живот Катз е имал много проблеми. Властите неведнаж са получавали жалби от неговите съседи за миризми, които се разнасят от луксозния му апартамент, както и за наличие на насекоми и мишки. През 1997 година програмистът е бил принуден да плати 8000 долара за почистване и дезинфекция. .

    Компютърът започва да души

    Компанията Cyrano Sciences разработва от медицински диагностични анализатори на дишането до "умни" наблюдатели на въздуха в стаята и уреди, които могат да установят, че храната в хладилника ви е развалена с помощта на Носовия чип - електронна система, която имитира човешкия обонятелен процес. Чипът, който е патентован преди няколко седмици, ще промени радикално аналитичната химия според представители на компанията.
    (пълният текст)



    Intel пусна на пазара мобилни Pentium III u Celeron

    Вчера Intel пусна на пазара най-бързите до момента процесори за мобилни РС-та - 700 мегахерцов Pentium III и 550 мегахерцов Celeron.
    Цените на чиповете на едро са 562 долара за Pentium III и 150 долара за Celeron, като минималното количество за покупка е 1000 броя. Първите поръчки вече пътуват към производителите на хардуер.
    Мобилният 700-MHz Pentium III включва новата технология SpeedStep на Intel, която динамично превключва тактовата честота и волтажа на процесора в зависимост от това дали компютъра работи на батерии или е включен към електрическата мрежа. Когато работи на батерии, чипът оптимизира потреблението на енергия, като работи на по-ниска честота и на по-нисък волтаж - 1.35 волта. Когато РС-то се включи в контакта, процесорът превключва на максимален капацитет - една двехилядна част от секундата, според Intel.
    Мобилните Pentium III се предлагат с тактови честоти от 600, 650 и 700 MHz, а Celeron-ите с 433, 450, 466, 500 и 550 MHz. .







    [Предишен брой] [ BOURGAS.Org Team '2000 ] [Пишете ни]