Рубрика на Евгени Манов / Ангел Иванов,
бр.48, 23.Август.2000  


[Oбяви] [Пейджър, GSM] [ 6 Х 49] [ Абонирайте се!] [ Начало!] [ Мерни единици ] [Tранспорт]

Червена Лампичка(+)



Руски новобогаташ се хвали:
- Имам страхотна картина на Клайдерман.
- Той не е ли пианист?
- Когато кажа - рисува.

Разработват IE за UNIX?

Компанията Mainsoft, известна със своите мултиплатформени разработки, обяви, че е постигнала споразумение с монополиста Microsoft. В рамките на постигнатото съгласие Mainsoft получава достъп до сорс кода на няколко продукта на Microsoft, които ще бъдат трансформирани за операционната система Unix. Сред програмите е и Интернет комуникаторът Internet Explorer.
Колкото и странно да звучи това съобщение, то е естествено развитие, като се има предвид бързото развитие на алтернативните операционни системи като Linux.

Кратки ....

  • Сигурност чрез пръстов отпечатък    (пълният текст ->>)
  • Намерете си работа чрез TeleWork    (пълният текст ->>)
  • Излезе нова версия на Netscape Communicator    (пълният текст ->>)

  • Да направим страни4ка с Dreamweaver?
    /Продължение от миналия брой/

    Никола ИНДЖОВ
    SunRise

    Сега иде ред на великите и същевременно незаменими опции в Dreamweaver. Ако не сте се досетили i'm talkin about SIZE :) Това ще рече, че от тук се управлява размерът на текстовете. Но има една особеност - в Dreamweaver размерът не се определя в стандартните числа - 9, 10, 11, 12, 14, 16, 18, 20 и т.н. Тук се използват цифри от 1 до 7 и от -1 до -7 в зависимост от желаната големина на буквите. Тези цифри се отнасят спрямо default size или иначе казано големината по подразбиране. Обикновено това е размер 3. И вече спрямо този размер са опциите с + или - . Ако към избран размер 4 приложим +2, то текстът ще се увеличи с още 2. Само не знам с какви мерни единици работят в Macromeida, защото никъде не става ясно дали е в пиксели или някакви си там други неща. Но като цяло нищо ново и интересно с размерите.....на текста де:) За Color няма какво да говорим, защото нещата са ясни. Избира се желаният цвят и няма проблеми. Но тук особеното е, че става дума за 16- ичен код, който винаги започва с този символ- #.
    Следват 3 групи от по 2 символа, които представляват комбинации между цифри, между цифри и букви . Ако искаме текстът да е в тъмносиньо, трябва да напишем, примерно, #3300CC . Това е кодът. Но, разбира се, комбинациите са толкова много и няма смисъл да се помнят наизуст за различните цветове. В Dreamweaver си има табличка, където има достатъчно нюанси, от които да избирате. По принцип гореспоменатият код може да се изрази и по друг начин- #RRGGBB. Първите две RR отговарят за червеното- от RED. GG отговаря за зеления цвят- от GREEN. А BB за какво ли?! Може би се досещате, а може би не:) Ако се сетите- браво. Аз няма да ви кажа верния отговор :).
    Следващото го тълкувам като аванта от авторите на програмата. Check Spelling. О, да! Имате си помощник в писането на английски. Тази опцийка ви проверява писанието за грешки. Ако открие неправилна ( според нейните схващания) дума, ви изкарва близки по строеж на маркираната такава. За да се насладите на това авторско решение ,селектирате текст или някоя дума, в която се съмнявате и Shift+F7 . Голям кеф. Но може да ви се случи така, че да ви се появят повечко думи, близки до грешната и да се чудите коя от правилните да изберете. А ако се доверите напълно на Dreamweaver, рискувате да допуснете неприятни граматически, фактологически и какви ли още не грешки. Все пак не забравяйте, че пред вас стои една машина без особено много интелект, която превежда не по смисъл, а буквално. Има още доста години, да почакаме, докато се появят PC- та, които ще мислят вместо нас или поне като нас. Някои пък може и да са облагодетелствани от това :) Но ако MICROSOFT фалират по някакви необясними причини, че да ни отърват от болните си мозъци, този процес може да се засили доста.:)

    /Продължава в следващия брой/






    [Предишен брой] [ BOURGAS.Org Team '2000 ] [Пишете ни]