Най-новият резултат от Вашето търсене:
Юношите до 19 г. отстъпиха на „Ботев-2002”

17 Август 2010, Вторник

„Черноморец - Бургас” отстъпи на „Ботев-2002” /Пд/ с 1:2 в мач от първенството на елитната юношеска група до 19 г. Два дни по-рано „акулите” загубиха визитата си на същия противник с 0:4 и във възрастовата група до 17 г. И двете срещи се играха на терена в близкото до Пловдив село Катуница.

Още по темата >

Резултати от вашето търсене:

Черноморец-Поморие зарадва с разгромна победа и хубава игра

„Черноморец-Поморие” зарадва с първа пролетна победа, постигната с разгромен резултат и хубава игра. На своя стадион младите възпитаници на старши треньора Петър Хубчев прегазиха „Свиленград” с 4:1 в първия мач от 21-я кръг на източна „Б” група.

прочетено 3321 пъти
Как живя културата през 2009-а

В дните, когато изхвърляме в коша стария календар и прелистваме новия, сме повече склонни за равносметка – какво сме свършили, за какво времето не е стигнало, кое ни е вдъхновило или разочаровало, дали ще има ресурс, който да подхранва мечтите ни?... И ние сега, спазвайки традиционния рефлекс за разбор на преживяното, правим опит за обзорна разходка из артпространствата на Бургас.

прочетено 4440 пъти
Раздадоха наградите “Банкер на годината”

За шестнадесети път бяха връчени наградите “Банкер на годината”, както и призовете "Мениджър на управляващо дружество" и "Мениджър на дружество - инвестиционен посредник", организирано от в. “Банкерь”.

прочетено 2805 пъти
Поморийските „акули” схрускаха за обяд лидера Поморийските „акули” схрускаха за обяд лидера

„Черноморец-Поморие” повали лидера в класирането на Източна „Б” група „Несебър” с 1:0 в мач от 13-ия кръг на първенството. Дербито между съседите се игра на стадион „Лазур” в Бургас по обяд заради прякото излъчване по Ринг БГ. Поморийските „акули” схрускаха водача с попадение на Цветан Филипов в 62-рата минута. Той засече центриране на брат си Венелин Филипов след бърза контраатака. От 41-вата минута несебърлии останаха на терена с човек по-малко. Главният съдия Георги Йорданов от Габрово показа директен червен картон за Атанас Рибарски, който събори откъсналия се сам Бранимир Костадинов.

прочетено 2475 пъти
Четвърта поредна победа за четата на Хубчев

Младите футболисти на „Черноморец – Поморие” се поздравиха с четвърта поредна победа в първенството на източна „Б” група. На стадион „Ивайло” във Велико Търново, където изтърпяваше наказанието си с лишаване от домакинство, четата на страши треньорът Петър Хубчев се наложи с 1:0 над „Волов” /Шн/. Единственият гол за ценните три точки падна две минути преди края, когато Цветан Филипов проби по левия фланг и центрира към Любомир Божинов, който порази мрежата от воле. С 15 точки в актива си, Поморийските „акули” вече се настаниха трайно в средата на класирането след 11-я кръг.

прочетено 2622 пъти
Черноморец - Поморие елиминира Ботев - Криводол с гол в последната минута от дузпа

Отборът на Черноморец - Поморие” елиминира „Ботев” /Криводол/ в турнира за купата на България „Форд Мото Пфое” след изстрадана победа с 1:0 с гол от дузпа в 120-ата минута. Мачът от първия кръг на надпреварата беше наблюдаван 200 зрители на стадионът в градчето на 20 км от Бургас. 90 минути не стигнаха на втородивизионните съперници да си отбележат гол и спорът беше разрешен в сетния миг. В последната минута на второто продължение от 15 минути Галин Димов беше повален в наказателното поле и Любомир Божинов стреля безпогрешно от бялата точка. След последния сигнал гостите се нахвърлиха върху главния съдия Христо Христов /СтЗ/, но охранителите и служебните лица го спасиха от саморазправа. Футболистите на „Ботев” пробваха да си излеят гнева и върху униформените пазители на реда, ала бяха озаптени навреме.

прочетено 4963 пъти
Събарят къщата на Кабаиванска заради хотел България

Ячо Кабаивански - бащата на една от най-големите сопранови певици в света е също необикновена личност, той е писателят Марко Поло и кръстник на „Балкантурист” Родената в Бургас оперна прима Райна Кабаиванска е една от най-значимите в света сопранови певици през втората половина на 20 век.

прочетено 7913 пъти
Бургаски лекар с номинация за престижна литературна награда

Известният бургаски пластичен хирург д-р Любомир Калудов е номиниран за престижната литературна награда на името на Димитър Димов. Тази висока чест е оказана на медика заради третата му книга, съдържаща хумористични разкази, чието официално представяне предстои. Номинацията беше обявена на световния конгрес на лекарите-писатели, провеждащ се в София.

прочетено 3272 пъти
Първа победа за „Черноморец – Поморие”

Футболистите на „Черноморец – Поморие” спечелиха първи три точки в първенството на източна „Б” група, след категорична победа с 4:2 над „Светкавица” Търговище. Двата отбора се срещнаха в Стара Загора, тъй като Поморийските акули изтърпяват наказание за лишаване от домакинство, което изтече след този мач от петия кръг.