Резултати от вашето търсене:
11 автомата за самотаксуване са поставени в „синята зона” в Бургас
Улиците, които се въвеждат в експлоатация в първия етап от реализирането на „синята зона” вече са очертани и са поставени 11 автомата за самотаксуване. Това каза радио „Фокус”-Бургас Живко Иванов, управител на общинското предприятие „Паркинги и гаражи”. Готова е и системата за sms-паркирането. В момента се монтират знаците. Правени са и тестове. До сега проведените тестове показват, че всичко функционира нормално. „Идеята е да стартираме зоната на съществуващите и към момента паркинги по улиците, а това са ул.„Фердинандова ”, двата паркинга на Гаров площад и ул. „Левски”. Така или иначе това са били платени паркинги и към момента, като идеята е да стартираме от тях, просто начинът на плащане ще бъде по-различен, т.е. ще има sms-и и самотаксуване с билети на място, за да може гражданите да свикнат. След като изпробваме цялата, че функционира както трябва, ще въведем и останалите улици, които са в обхвата на зоната, одобрена от Общинския съвет”, каза Иванов. Улиците, на които предстои да се въведе „синята зона”, са –„Лермонтов”, „Фотинов”, участъците около „Трия”, около сградата на община Бургас и ул. „Стефан Стамболов”. В момента се изготвя схема и на други улици, които ще бъдат включени в обхвата на зоната при следващият й етап. След огледа от общинските специалисти улиците, които са предимно от централна градска част, предстои да се съгласуват и с „Пътна полиция”, и съответно да бъдат одобрени на една от следващите сесии от Общински съвет-Бургас. Около 600 места за паркиране ще има при реализирането на първия етап на „синята зона”. Между 3% до 5 % от местата са предвидени за автомобилите на хора с увреждания, като пред лечебните заведения те са повече на броя. Автомобилите на инвалидите, обаче трябва да са надлежно обозначени. От утре на улиците, които и до сега са били ползвани за паркинги ще има служители на общинското предприятие, които ще обясняват на хората как да се самотаксуват и как да плащат чрез sms-и, за да може гражданите да свикнат с новите начини на плащане, каза Иванов. Ако даденият водач иска да плати таксата за паркиране чрез sms трябва да го направи на телефон 1356, като в съобщението изпише номера на автомобила.
Катя НИКОЛОВА
прочетено 3909 пъти
Игра на стъклени перли
На 30.08.т.г. служители от Второ Районно управление «Полиция» - Бургас около 13.00 ч. до бл. 113 в к-с «Славейков» са извършили проверка на : криминално проявеният и осъждан А.Б., 27 годишен от Бургас, който при задържането е пуснал на земята топче от станиол за цигари, в което са открити четири хартиени пакетчета с хероин. А.Б. е задържан със заповед за полицейско задържане за срок от 24 часа. Общото тегло на намереното наркотично вещество е около 0.5 гр. Работата по документиране на случая продължава от служители на Второ Районно управление «Полиция» - Бургас.
прочетено 3000 пъти
Шофьори в напреднала възраст причиняват катастрофи в Бургаско
На 30.08.т.г. около 16.30 ч. на бургаската улица «Чаталджа» срещу Полицейския участък в кв. «Победа» настъпва ПТП между : таксиметров автомобил «Опел Мерива», с бургаска регистрация, управляван от 62 год. А.М. от Бургас и автобус «МАН», с бургаска регистрация, управляван от 57 год. Т.К. от Бургас. Причини : поради неубедена маневра «потегляне» от джоба на автобусната спирка, осъществено от страна на водачът на таксиметровия автомобил се създава предпоставка за ПТП с правомерно движещия се от лявата му страна автобус, който набива спирчаки и пътникя от автобуса – Т.Д., 70 годишен от Бургас, пада и получава фрактура на четири / настанен е за лечение в бургаската болница, без опасност за живота/.
прочетено 4474 пъти
ГЕРБ странно мълчи за Несебър
Драгомир Попов е сред най-атрактивните политически личности в Несебър, зад гърба си има три мандата като общински съветник, първите два са от Евролевицата, с чийто лидер Александър Томов се разделя през 2006 г. поради непреодолими различия в схващанията за правене на политика. През 2007 г. е кандидат за кмет от местна формация, но поради поголовното купуване на гласове, събира толкова малко „доверие”, че остава вън от ОбС. Твърди, че не скучае вън от залата за сесии. По образование е икономист, има фирма за тежко хидростроителство - ремонт и поддръжка на магистрални тръбопроводи и брегоукрепване.
прочетено 5036 пъти
По проект на магистри от ПУ възстановят уникален летен театър на Черноморието
Съоръжението е с капацитета на пловдивския Античен форум, за провеждане на стажа университетът сключва договор с най-голямата хотелиерска компания у нас
Рушащият се Летен театър в Международния младежки център в Приморско ще бъде възстановен по план на магистри от специалността „Културен туризъм и културно проектиране” в Пловдивския университет „Паисий Хилендарски”. Това съобщи доц. Красимира Кръстанова, преподавател в Катедрата по етнология към Философско-историческия факултет на висшето училище.
прочетено 3722 пъти
Общото събрание на акционерите гласува кадрови промени в Съвета на директорите на ПСФК „Черноморец – Бургас”
Общото събрание на акционерите на „Черноморец-Бургас” изслуша днес доклада на председателя на Съвета на директорите Митко Събев за дейността на дружеството през 2009 г.
Приет бе докладът на регистрирания одитор Делойт Одит ООД за извършената проверка и беше направена заверка на годишния финансов отчет на дружеството за 2009 г. Общото събрание отново назначи Делойт Одит за одитор по проверката и заверката на годишния финансов отчет за 2010 г.
прочетено 3163 пъти
На 30-ти август повече от 70 човека отпразнуваха 30 години от обявяването на Атанасовско езеро за резерват
В единствения мрачен ден на август, РИОСВ - Бургас, БДЗП и Българска Фондация Биоразнообразие (БФБ) организираха един нетрадиционен празник за отбелязване годишнината на резервата.
Прохладното време успя да уплаши повечето от редовните посетители на лугата и лечебната кал, които ежедневно се възползват от гостоприемството на „Черноморски солници” и изпълват басейните с червеникава течност. Специално за тях организаторите поставиха голяма информационна табела за Атанасовското езеро и ползите му за птиците, хората и здравето., защото е важно все повече бургазлии да знаят какво богатство притежаваме в рамките на самия град. Дървената част на табелата бе изработена и монтирана от участниците в природозащитната бригада на БДЗП, а информационната от БФБ. Празничната лента бе развързана от стопанина на резервата – РИОСВ.
прочетено 4056 пъти
Цоня Дражева: Археолозите продължават с откритията на созополския остров Свети Иван
Наред с активните проучвания на археолозите на созополския остров Св. Иван продължават и интересните открития там. Това каза за радио „Фокус”- Бургас директорът на Бургаския регионален исторически музей Цоня Дражева, която е и зам.-ръководител на проучванията там. „В моята компетенция е да работя главно върху манастирските сгради. Тази година продължиха находките, свързани със скрипториума (манастирската библиотека), с една огромна металургична база, която не е просто ковачница, а там са леяни бронзови, оловни предмети. Открихме още доказателства за начина, по който са би
прочетено 5829 пъти
Изгубване на деца са сред най-честите инциденти, с които се сблъскват спасителите на бургаския плаж
Плаж Бургас – Север ще работи официално до 12 септември. Това каза за радио „Фокус”- Бургас Николай Иванов, началник „Водно спасяване” на плажа и началник на Асоциацията по водно спасяване в Бургас. До тази дата на бургаския плаж ще работят 30 спасители по двойки за всеки пост. След официалния край на сезона в продължение на седмица или 10 дни, зависи от концесионера, ще има обходни двойки по плажа, обяви още той. Най-честите инциденти, с които се сблъскват спасителите на бургаския плаж са изгубване на деца. В най-посещаваните дни от седмицата събота и неделя доста родители губят от поглед децата си. Всекидневно спасителите на бургаския плаж се сблъскват и с вадене на хора от водата. Причините са различни, но най-вече затруднена ситуация при ползване на дюшеци при силно вълнение и жълт флаг. Има ги проблемите с ентусиастите, които скачат от Мостика, въпреки че не могат да плуват. По думите на Иванов най-дисциплинирани са плажуващите от Бургас. „Те са свикнали с нашия начин и метод на работа и ни слушат доста повече от останалите”, посочи Николай Иванов.
прочетено 3373 пъти
Резултати от вашето търсене: