Българската федерация по таекуон-до ITF съществува от 1989 г. До голяма степен успехите в този спорт се дължат на корейския инструктор Ким Унг Чол VIII дан, който е старши треньор на националния отбор и основоположник на таекуон-до ITF у нас. Президент на Федерацията е Марио Богданов.

Още по темата >

Резултати от вашето търсене:

Медали за България донесоха бургаски състезатели по ушу

За пореден път бургаските състезатели по у-шу от спортен клуб “Бей Син” – Бургас завоюваха за България златни медали и купа по време на участието си в Четвъртия Средиземноморски Шампионат за Световната Купа по ушу. България беше представена и в съдийския апарат. За международен съдия от най-висок клас в шампионата беше избран Димитър Тодоров, който е треньор и международен съдия от спортен клуб “Бей Син” – Бургас.

прочетено 3348 пъти
30 златни медала на Есенния панаир

30 експоната на Есенния панаир в Пловдив си тръгват със златни медали от най-престижния делови форум за инвестиционни стоки и технологии в Югоизточна Европа. Призьорите са подбрани измежду 47 кандидати. Поравно са българските и чуждестранните отличени изделия.

прочетено 2670 пъти
Нова купа за детски отбор на „Черноморец”

Детската формация на „Черноморец-Бургас” от набор-98 последва примера на батковците от набор-96, като грабна купа и златни медали от турнир в Царево. Момчетата на треньора Малин Орачев спечелиха всичките си срещи, като на финала се наложиха с 2:0 над връстниците си от беларуския „Витебск”. Головете реализираха Димитър Костадинов и Валентин Йосков. С индивидуален приз за най-добър вратар беше обявен Петър Алексиев.

прочетено 2287 пъти
Купа за децата от набор-96 на „Черноморец - Бургас”, спорт, футбол

Децата от футболната академия на „Черноморец-Бургас”, родени през 1996 г., грабнаха купата за победителите от турнир в Царево с участието на още 4 отбора- „Кремиковци”, „Костинброд” и два от „Асеновец”. Макар че бяха по-малки с година - две от противниците, възпитаниците на треньора Владо Вълчев спечелиха всичките си 4 срещи. Те се наложиха над „Кремиковци” с 2:1, „Костинброд” с 3:1, „Асеновец-1” с 4:0 и „Асеновец-2” с 5:0.

прочетено 3933 пъти
Класиране в първата подгрупа на международния младежки баскетболен турнир Посейдон 2010 в град Приморско

Готово е класирането в първата подгрупа на международния младежки баскетболен турнир „Посейдон 2010“ в град Приморско. В групата на момичетата 94-95 купата и златните медали взеха състезателките от БК „Астана“, Казахстан. След оспорвани мачове среброто бе връчено на БК „Локомотив“ Дряново с треньор Румяна Петричева, които победиха „Астана 2“/бронз/. Българките убедително се наложиха над гостите от Казахстан и класираха две момичета в петицата най-добри състезатели в турнира.

прочетено 3049 пъти
Кметът поздрави младите бургаски математици за успеха в Южна Корея

Кметът на Община Бургас Димитър Николов посрещна днес в кабинета си възпитаниците на ПМГ „Акад. Никола Обрешков” в града, които завоюваха третото отборно място на международното състезание в Южна Корея. По време на срещата бургаските ученици разказаха за своя успех и показаха престижните медали и специалната купа за принос към състезанието, връчена им от домакините. Призът е за 6-те задачи, ползвани в надпреварата, чиито автори са учители от Природо-математическата гимназия.

прочетено 2655 пъти
Голям успех за българския културизъм! Спечелихме отборна Балканска титла!

Сериозен успех постигнаха българските културисти на Балканското първенство във Варварин (Сърбия). Страната ни стана отборен победител в шампионата.

прочетено 3195 пъти
Младежите на баскетболния „Черноморец” спечелиха медали за клуба след 15-годишно прекъсване

Мъжкият баскетболен отбор на „Черноморец Бургас” изкара труден първи сезон след завръщането си в елита, но пък детската и юношеската му школа се развиват успешно, което обещава на клуба страхотно бъдеще.

прочетено 3213 пъти
Млади грации ще представят клуб „Олимпия 74”

официалното представяне на дейността на клуба по художествена гимнастика “Олимия 74 залата на Военния клуб в Бургас за безвъзмездно ползване на 21.12.т.г. / понеделник/ от 18.30 ч. Целта на представянето е запознаване на бургаската общественост със състезателките на клуба, както и с различните дейности, развивани в него.

прочетено 3890 пъти

Флора Бургас 2009 Художник Конкур глазами зрителя Почивка на море - Вила Жани Ахтопол / Ahtopol Красимир Балъков Конкурс прическа Бургас 2009 Пътна помощ - ADAC Конкурс прическа Бургас 2009 хотел приморец Конкурс прическа Бургас 2009