Най-новият резултат от Вашето търсене:
„Черноморец-Поморие” оглави класирането след 2:1 над „Любимец”

13 Септември 2010, Понеделник

Победата беше извоювана в 6-ия кръг от първенството на Източна „Б” група пред близо 500 зрители на кокетния стадион в курортното градче. Възпитаниците на старши треньора Петър Хубчев започнаха с пределна мотивация и имаха шанса да открият още в 6-ата минута. Младежкият национал Пламен Димов изведе Васил Калоянов сам срещу вратаря и таранът не сгреши. Само след 4 минути обаче Борислав Стойчев изравни след заучено изпълнение от корнер и неразбирателство в защитата на домакините. Малко преди почивката капитанът на поморийци Цветан Филипов направи фрапиращ пропуск. Поделено надмощие беляза втората част, но в последните десетина минути домакините притиснаха съперника си трайно в неговата половина. В 84-ата минута резервата Андрей Атанасов вкара първия си гол за своя тим и му донесе трите точки.

Още по темата >

Резултати от вашето търсене:

„Черноморец-Бургас” победи „Черноморец-Поморие” с 2:1

Спарингът се игра на един от двата терена с естествена трева на кампуса „Гнездо на акули”. Бургаските „акули” бяха без мениджъра си Красимир Балъков, който днес участва в „Мача на легендите” в Хамбург /Гер/. Почивка получиха и някои от опитните титуляри като вратаря Паскал Борел, Йохен Зайц и Енис Хайри. Липсваше и повиканият при младежките национали Мартин Тошев. По същата причина от състава на поморийските „акули” отсъстваше Пламен Димов, а старши треньорът Петър Хубев не можа да използва още няколко футболисти с травми.

прочетено 3094 пъти
Ветераните на „Черноморец - Бургас” се прицелват в титлата

„Черноморец - Бургас” сформира боеспособен тим от ветерани, който се е прицелил в титлата. „Акулите” във втора младост са амбицирани да вземат реванш за малшанса си миналия сезон, когато отпаднаха нещастно при визитата си на ¼-финал срещу „Ботев” /Пд/ с 4:5 след изпълнения на дузпи. Преди това опитната селекция повали при гостуванията си „Сливен” с 5:3 и „Ямбол” с 5:0.

прочетено 2540 пъти
Черноморец-Бургас развали домакинска серия от 30 мача без загуба на Черно море

Това стана в петия кръг на „А” група. С мъдра тактика „акулите” се наложиха над варненци с 1:0 на техния стадион „Тича”. Преди този мач последната загуба на „Черно море” пред собствена публика беше именно срещу бургазлии преди 2 години със същия резултат.

прочетено 2340 пъти
11 фолклорни състава ще участват на МФФ` 2010 в Бургас

Общо 11 фолклорни формации от 10 държави ще участват в 38-то издание на Международния фолклорен фестивал в Бургас от 23 до 27 август. Началото на фестивала по традиция ще започне с дефиле на участниците на 23 август от 18.00 часа от пл. „Тройката” по улиците „Александровска” и „Богориди” до Летния театър. Това стана ясно на нарочна пресконференция с участието на зам. кмета по образование и култура на Община Бургас Йорданка Ананиева, режисьорът на фестивала Пламен Каров и сценристът Георги Райков.

прочетено 4016 пъти
Няма контузени в „Черноморец-Поморие” преди мача с „Несебър”

От щаба на „Черноморец - Поморие” изразиха задоволство, че нямат проблеми с контузени футболисти преди гостуването на „Несебър”. Само новоизлюпеният младежки национал Пламен Димов е наказан за 1 среща заради червения картон в предния мач с „Лудогорец” /1:0/. Старши треньорът Петър Хубчев ще определи групата за мача след последната тренировка за седмицата в петък следобед. Съседското дерби от 4-тия кръг на първенството в Източна „Б” група е на 21 август /събота/ от 18 ч.

прочетено 2821 пъти
Международния фолклорен фестивал Бургас 2010

На 19 август, сряда от 12.00 часа в Заседателната зала на Община Бургас ще се проведе пресконференция по повод предстоящото 38 – мо издание на Международния фолклорен фестивал Бургас 2010. В срещата ще вземат участие заместник – кметът по образование и култура Йорданка Ананиева и Пламен Каров – режисьор на фестивала.

прочетено 2511 пъти
„Черноморец-Поморие” надви „Лудогорец” с 1:0

Победата дойде след гол от дузпа на резервата Станимир Митев в 79-ата минута. Съдията Цветан Георгиев от София назначи наказателния удар за спъване в наказателното поле на най-активния на терена – лявото крило Георги Чакъров. Домакините останаха с човек по-малко на терена в края на първото полувреме, когато младежкият национал Пламен Димов получи втори жълт и респективно червен картон. Същата санкция беше приложена и спрямо Радослав Анев от гостите 8 минути преди края на мача. Малко след началото на второто полувреме токов удар спря част от осветлението на стадиона в Поморие и се наложи играта да бъде прекъсната за 8 минути. След 3-тия кръг „Черноморец-Поморие” продължава да оглавява класирането в Източна „Б” група заедно с „Черноморец” /Бч/. Двата отбора имат по 7 точки в актива си.

прочетено 2788 пъти
Красимир Балъков: „На нито един от двата отбора няма да е лесно в този мач”

Очаквам 90 футболни минути в Благоевград, сподели на пресконференция мениджърът на „Черноморец – Бургас” Красимир Балъков. Предполагам, че на стадиона ще има много публика, т. като с този мач се открива новия терен на отбора. Това ще се случи и при нас, но следващата седмица. И в този мач няма да може да разчитаме на Габриел и Далмо да Силва, които все още имат да наваксват в подготовката си. Пламен Крумов има болки в кръста и за него ще решаваме в последния момент. Тръгваме сутринта и планираме да направим една тренировка в Благоевград.