Травмата на Васил Калоянов не е тежка, констатира лекарят на „Черноморец - Поморие” Росен Харизанов. Рентгенова снимка е показала, че футболистът има разтежение на сухожилие в подбедрицата на левия крак. Миналата есен Калоянов скъса предна кръстна връзка на дясното коляно и пропусна целия сезон. Тази седмица д-р Харизанов му е назначил пълен покой и комплексно лечение. Ако възстановяването върви нормално, от следващата седмица таранът ще започне индивидуална подготовка, а от по-следващата ще може да се присъедини отново към тренировките на отбора.

Още по темата >

Резултати от вашето търсене:

„Черноморец-Поморие” изтръгна победа над „Брестник” с воля и несломим дух

Воля и несломим дух помогнаха на младите футболисти от „Черноморец-Поморие” да изтръгнат победа с 1:0 над гостите от „Брестник”. Единствения гол в мача от 8-мия кръг на първенството в източна „Б” група вкара Васил Калоянов от дузпа в 80-ата минута. Таранът влезе като резерва три минути по-рано. Самият той проби и беше фаулиран за наказателния удар, но в 85-ата минута получи тежка контузия и напусна принудително.

прочетено 2481 пъти
„Черноморец-Поморие” оглави класирането след 2:1 над „Любимец”

Победата беше извоювана в 6-ия кръг от първенството на Източна „Б” група пред близо 500 зрители на кокетния стадион в курортното градче. Възпитаниците на старши треньора Петър Хубчев започнаха с пределна мотивация и имаха шанса да открият още в 6-ата минута. Младежкият национал Пламен Димов изведе Васил Калоянов сам срещу вратаря и таранът не сгреши. Само след 4 минути обаче Борислав Стойчев изравни след заучено изпълнение от корнер и неразбирателство в защитата на домакините. Малко преди почивката капитанът на поморийци Цветан Филипов направи фрапиращ пропуск. Поделено надмощие беляза втората част, но в последните десетина минути домакините притиснаха съперника си трайно в неговата половина. В 84-ата минута резервата Андрей Атанасов вкара първия си гол за своя тим и му донесе трите точки.

прочетено 3055 пъти
Ветераните на „Черноморец - Бургас” се прицелват в титлата

„Черноморец - Бургас” сформира боеспособен тим от ветерани, който се е прицелил в титлата. „Акулите” във втора младост са амбицирани да вземат реванш за малшанса си миналия сезон, когато отпаднаха нещастно при визитата си на ¼-финал срещу „Ботев” /Пд/ с 4:5 след изпълнения на дузпи. Преди това опитната селекция повали при гостуванията си „Сливен” с 5:3 и „Ямбол” с 5:0.

прочетено 2550 пъти
„Акулите” от Бургас и Поморие с най-здравите защити в „А” и „Б” група

„Черноморец - Бургас” и „Черноморец - Поморие” се гордеят с най-добрите защити в първенствата след 5-ия кръг. Бургаските „акули”, които са начело във временното класиране на „А” група с 13 точки от 4 победи и 1 реми, имат голова разлика 6:2. Поморийският им сателит пък е втори в таблицата на Източна „Б” група с 10 точки /3 победи, 1 равенство и 1 загуба/ и голово съотношение 7:1. Само един допуснат гол до момента има и отборът на „Чавдар” /БСл/, който обаче се подвизава в Западна „Б” група.

прочетено 2236 пъти
Поморийските „акули” редуват двуразови с едноразови тренировки

„Черноморец-Поморие” ще редува двуразови с едноразови тренировки до следващия си мач от първенството на Източна „Б” група. Увеличаването на натоварванията се наложи заради дългата пауза без официални срещи за младите възпитаници на старши треньора Петър Хубчев.

прочетено 2984 пъти
Няма контузени в „Черноморец-Поморие” преди мача с „Несебър”

От щаба на „Черноморец - Поморие” изразиха задоволство, че нямат проблеми с контузени футболисти преди гостуването на „Несебър”. Само новоизлюпеният младежки национал Пламен Димов е наказан за 1 среща заради червения картон в предния мач с „Лудогорец” /1:0/. Старши треньорът Петър Хубчев ще определи групата за мача след последната тренировка за седмицата в петък следобед. Съседското дерби от 4-тия кръг на първенството в Източна „Б” група е на 21 август /събота/ от 18 ч.

прочетено 2825 пъти
Черноморец-Поморие зарадва с разгромна победа и хубава игра

„Черноморец-Поморие” зарадва с първа пролетна победа, постигната с разгромен резултат и хубава игра. На своя стадион младите възпитаници на старши треньора Петър Хубчев прегазиха „Свиленград” с 4:1 в първия мач от 21-я кръг на източна „Б” група.