Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те
Най-новият резултат от Вашето търсене:
Няма контузени в „Черноморец-Поморие” преди мача с „Несебър”

19 Август 2010, Четвъртък

От щаба на „Черноморец - Поморие” изразиха задоволство, че нямат проблеми с контузени футболисти преди гостуването на „Несебър”. Само новоизлюпеният младежки национал Пламен Димов е наказан за 1 среща заради червения картон в предния мач с „Лудогорец” /1:0/. Старши треньорът Петър Хубчев ще определи групата за мача след последната тренировка за седмицата в петък следобед. Съседското дерби от 4-тия кръг на първенството в Източна „Б” група е на 21 август /събота/ от 18 ч.

Още по темата >

Резултати от вашето търсене:

Победа на волята и разума за „Черноморец-Бургас” срещу „Левски”

„Черноморец - Бургас” доказа за пореден път, че срещу силните играе силно! С жарка воля и хладен разум „акулите” подчиниха на стадион „Лазур” хита на първенството „Левски” с 2:1 в мач от 3 - тия кръг на „А” група. Над 15 000 възторжени зрители приветстваха от препълнените трибуни успеха на домакините. Около 2 000 души в два от секторите обаче останаха смълчани, защото там бяха заели места феновете на „Левски”.

прочетено 3250 пъти
„Черноморец-Поморие” надви „Лудогорец” с 1:0

Победата дойде след гол от дузпа на резервата Станимир Митев в 79-ата минута. Съдията Цветан Георгиев от София назначи наказателния удар за спъване в наказателното поле на най-активния на терена – лявото крило Георги Чакъров. Домакините останаха с човек по-малко на терена в края на първото полувреме, когато младежкият национал Пламен Димов получи втори жълт и респективно червен картон. Същата санкция беше приложена и спрямо Радослав Анев от гостите 8 минути преди края на мача. Малко след началото на второто полувреме токов удар спря част от осветлението на стадиона в Поморие и се наложи играта да бъде прекъсната за 8 минути. След 3-тия кръг „Черноморец-Поморие” продължава да оглавява класирането в Източна „Б” група заедно с „Черноморец” /Бч/. Двата отбора имат по 7 точки в актива си.

прочетено 2756 пъти
Класиране в първата подгрупа на международния младежки баскетболен турнир Посейдон 2010 в град Приморско

Готово е класирането в първата подгрупа на международния младежки баскетболен турнир „Посейдон 2010“ в град Приморско. В групата на момичетата 94-95 купата и златните медали взеха състезателките от БК „Астана“, Казахстан. След оспорвани мачове среброто бе връчено на БК „Локомотив“ Дряново с треньор Румяна Петричева, които победиха „Астана 2“/бронз/. Българките убедително се наложиха над гостите от Казахстан и класираха две момичета в петицата най-добри състезатели в турнира.

прочетено 3011 пъти
„Черноморец - Поморие” се отказа от услугите на нападател

Спортно-техническият щаб на „Черноморец - Поморие” се отказа от услугите на Петър Колев. Договорът на нападателя е изтекъл и няма да бъде подновен. Колев е единственият футболист, с който поморийските „акули” са се разделили по време на зимната пауза. Всички останали от есенния състав са призовани да се явят на първата тренировка на 11 януари. Цялата подготовка на тима ще премине в домашни условия. В контролите ще се играе срещу противници от региона, както и срещу отбори, които идват да тренират край морето.

прочетено 2641 пъти
Седмокласника димитър димитров от ПМГ Акад.никола обрешков - бургас СПЕЧЕЛИ ГОЛЯМАТА НАГРАДА В СЪСТЕЗАНИЕТО НАТУРА 2000

Финалният кръг на състезанието “НАТУРА 2000” за Бургаска област, което се организира от Българска фондация Биоразнообразие (БФБ), се проведе на 19 декември (събота) от 10:00 часа в залата на Областна администрация Бургас. На финала премериха сили 33 ученици от 7 до 12 клас, класирани сред общо 262 участници от 18 училища и 9 населени места в областта. Поради затруднената пътна обстановка сутринта децата от Ахтопол не успяха да се включат в състезанието. Финалният кръг включваше тест и практически задачи с времетраене 90 минути. Първите десет в класирането показаха отлични резултати и задълбочени познания за защитените територии и видове. С лекота разпознаха от снимки 10 растителни и животински вида, определиха вярно с каква цел са обявени биосферните резервати в страната и изброиха световно застрашените бозайници, срещащи се в България.

прочетено 3689 пъти
„Акулите” тренират през почивните дни по индивидуални програми

Футболистите на „Черноморец - Бургас” излязоха във ваканция от 12 декември, но няма да се радват на пълна почивка. Помощник-треньорите Илия Груев и Йончо Арсов раздадоха на всички индивидуални програми за поддържане на формата. Играчите получиха DVD-дискове с упражненията, които трябва да изпълняват, за да поддържат формата си по празниците.

прочетено 2675 пъти
Халф на „Черноморец - Поморие” в гипс до средата на декември

Халфът на „Черноморец-Поморие” Христо Лемперов е в гипс заради счупена костица на глезена. Той ще остане така до средата на декември. Освен него мача от последния есенен кръг на Източна „Б” група срещу „Добруджа” в събота ще пропуснат невъзстановените Петър Колев, Жулиен Парушев и Пламен Димитров. Под въпрос е участието на Светослав Козаров.

прочетено 4011 пъти
Юношески национал се завърна в „Черноморец - Бургас”

Талантлив млад футболист се завърна в „Черноморец - Бургас”. След един полусезон извън родното гнездо, Иво Чонгарски сам осъзна, че най-добрите условия за подготовка и реализация са при „акулите”. 16-годишният юношески национал играеше през есента в „Сливен”, но от тази седмица се присъедини отново към подготовката на черноморци.

прочетено 2850 пъти
Победен финал за „Черноморец – Поморие” в „Б” група

„Черноморец – Поморие” се поздрави победен финал в първия полусезон на източна „Б” група. В последният есенен кръг от първенството младите възпитаници на старши треньора Петър Хубчев се наложиха с 1:0 като домакини на Добруджа. Единственият гол вкара Венелин Филипов в 16-та минута. Поморийските „акули” доминираха тотално през целия мач, но истински сериал от пропуски ги лиши от по-изразителен успех.