„Черноморец - Бургас” започна подготовката си за новия сезон. Помощник - треньорите Илия Груев и Йончо Арсов изведоха на първо занимание за 2010 г. 21 футболисти. Мениджърът Красимир Балъков отсъстваше поради ангажимента си към международен семинар в София, където е поканен като един от водещите лектори.

Остават само дребни детайли, преди Даксон да стане „акула”

Само дребни детайли са останали за изглаждане, преди договорът на Даксон с „Черноморец-Бургас” да бъде обявен като факт. Това съобщи мениджърът Красимир Балъков, който заяви интерес за привличането на бразилеца от „Локомотив” /Пд/ още миналата пролет. „Трансферната сума си остава в кухнята. Едно обаче е сигурно – ние като подпишем договори, ги спазваме”, отсече Бала. Той призна и за интерес към защитника Иво Иванов, за когото се водят разговори с ръководството на „Берое”, но все още няма нищо сигурно. Мениджърът не съобщи други желани имена, но уточни, че в списъка за селекция не попадат играчи на „Левски”, ЦСКА и „Литекс”. Евентуалните нови попълнения са както от родния пазар, така и чужденци. Французинът Джон Глеле, който беше две седмици на проби, си е заминал за родината, но вариантът да бъде привлечен все още не е отпаднал.

прочетено 2687 пъти
Защитата на “Черноморец – Бургас” изневери срещу “Славия”

Стабилната от началото на сезона защита на „Черноморец – Бургас” изневери срещу „Славия” при загубата в София с 2:3 в 13-я кръг от първенството на „А” група. Гостите допуснаха поредица от елементарни грешки в тила си. Остро се усети липсата на наказания Траян Дянков и невъзтановения Орлин Старокин. Загубата в столицата беше трета поредна за „акулите’ в шампионата, но те запазват третото си място в класирането.

прочетено 2850 пъти
Юношите на „Черноморец-Бургас” отпаднаха от турнира за купата на БФС

Само децата на „Черноморец-Бургас” успяха да прескочат 1/8-финалите за купата на БФС след победата си като домакини над „Локомотив” /Сф/ с 3:0. Другите две формации на „акулите” отпаднаха от турнира след минимални загуби на чужд терен.

прочетено 2082 пъти
Орлин Старокин се върна в игра след контузия

Младият футболист изигра 45 минути за дублиращият отбор на „Черноморец – Бургас” срещу „Локомотив” Мездра. Старокин получи мускулна травма, а след това прекара и вирусно заболяване, като в продължение на три седмици се възстановяваше.

прочетено 2271 пъти
Футболистите на “Черноморец – Бургас” тренираха в Правец

Под ръководството на Красимир Балъков играчите направиха интензивна тренировка в петък след обяд. В самото начало на заниманието, мениджърът още веднъж постави акцента върху важността на предстоящия мач с „Локомотив” Мездра и призова към пълна концентрация своите футболисти.

прочетено 2433 пъти
„Черноморец – Бургас” изкара от релси мездренския „Локомотив”

„Черноморец – Бургас” изкара от релси „Локомотив” /Мз/, като го разгроми на неговия стадион с 5:0 в мач от петия кръг на първенството в „А” група. Домакините бяха с нулев актив и спешно се нуждаеха от точки, но „акулите” не им оставиха никакви шансове. Още в четвъртата минута Мартин Тошев откри резултата след силен удар от границите на наказателното поле. Само липсата на късмет и някои спорни решения на съдията Вихрен Манев лишиха „Черноморец” от втори гол до почивката.

прочетено 2699 пъти
Балъков хвали възпитаниците си след разгрома в Мездра

„Изключително съм доволен от футболистите, които спазиха всичките ми тактически указания”, заяви мениджърът на „Черноморец-Бургас” Красимир Балъков на пресконференцията след разгрома с 5:0 в Мездра над местния „Локомотив”. „В началото и на двете полувремена вкарахме голове, които успокоиха играчите. След третия гол на Траян Дянков мачът свърши. Искам да отлича Дуду, който се включи отлично. Комплименти и за Чиликов. След триседмична специална подготовка той изигра мача на добро ниво, спечели много високи топки и само малшансът не му позволи да се разпише. Доказахме, че в атака имаме достойни изпълнители. Пак повтарям, че съм изключително доволен от трансфера на Мишел Платини в ЦСКА. В Мездра демонстрирахме, че конкуренцията в нападение ни води към добри резултати. Имаме достатъчно футболисти, които могат да бележат.

прочетено 2109 пъти
Мачът в Мездра ще се отразява на живо в сайта на бургаския клуб

Мачът на „Черноморец-Бургас” в Мездра срещу местния „Локомотив” ще бъде отразяван на живо и най-подробно в официалния сайт на клуба на адрес www.chernomoretz.bg. Феновете ще имат възможността да следят какво става на стадиона в железничарския град минута по минута.

прочетено 2300 пъти
„Черноморец-Бургас” се готви за битка в Мездра

„В Мездра ни чака мач на характерите, мъжки мач. Нееднократно казах на момчетата да се готвят за битка. От спортно-техническа гледна точка не се притеснявам, защото имаме добри футболисти, но борбата ще бъде много сериозна. Важно ще бъде и кой ще надделее в психологически план”, заяви мениджърът на „Черноморец-Бургас” Красимир Балъков на традиционната си пресконференция преди всеки мач от „А” група. В 5-тия кръг „акулите” гостуват на „Локомотив” /Мз/ на 12 септември /събота/ от 17 ч.